mokrygorky

Jaký je maturitní obor s knihami? Nebo kde je důležitá čeština a AJ

Gympl prosím nepište, to nemám šanci.
Chtěl bych být knihovník, archivář. Něco takového.
Děkuji :)

Odpovědi
ivzez

I já bych doporučila gymnázium a pak VŠ.

K archivářství je potřebná němčina a latina,
v těchto jazycích je u nás nejvíce archiválií.

Střední knihovnická ti samotná stačit nebude a na VŠ
tě knihovnická nepřipraví tak dobře (musela by sis doplnit
znalosti na úroveň gymnázia, což je v souběhu s přípravou
k maturitě zbytečně náročné).

gecco

Zkus něco z tohoto – https://www.go­ogle.cz/search?q=s%C5%A1­+studium+knihov­nick%C3%A9+slu%­C5%BEby&clien­t=opera&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl­&oq=s%C5%A1+stu­dium+knihovnic­k%C3%A9+slu%C5%BE­by&gs_l=heirlo­om-serp.3...79584­.83184.0.83714­.13.11.0.0.0.0­.0.0..0.0.mse­dr...0...1ac.1­.34.heirloom-serp..13.0.0.h-pJN0YAzEs
Ale:

  • gympl, humanitně zaměřený by byl lepší – a poté studium na fildě (archivářství…)
  • už máš představu, kdo (a jako co) tě s tímto vzděláním zaměstná??

😉