autacek

Jaký je důvod požadavku kolmého umístění malého elektrického průtokového ohřívače vody? Fungoval by i vodorovně?

Nejlepší odpověď
Hlada

Kvůli odvzdušnění. V jiné poloze by v něm zůstala bublina a nejspíš by se spálilo těleso.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ne … na vodorovnou polohu se dělají jiné … jde o to, že uvnitř jsou trubky uzpůsobený poloze (jako v boleru), ona asi tam uż nebude smyčka, nebo jak to maj … netvrdím, že je to u všech, ale asi je tam závislost polohy topení a vody … podle umístění kupuješ pod, či nad, jo a odtok slouží jako odvzdušnění, tak třeba taky proto … víc nevím, nepáral jsem, jen vím stoprocentně, že maj šílenej příkon a jedou při zapnutí na maximum … lepší už jsou malý bojlery, dělaj se od pěti litrů …

Dochy

Nevím proč kolmý, spíše vodorovný či svislý.

Tlakový či beztlaký? V každém případě je důležité správné zavodnění ohřívače – resp. topného tělesa v něm. Pokud je to tlakový, pak by tam mohl být i automatický odvzdušňovací ventil a u toho je poloha dost podstatná. Dále i termostat by měl být v nějaké poloze oproti topnému tělesu. Když to dáš obráceně tak i při správném zavodnění může být na termostatu studená voda, zatímco u topných těles to bude vařit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.