italiano

Jaký jazykový prostředek je " vítězové co nikdy nevyhráli "???

Nejlepší odpověď
annas

Vítěz – ten, kdo vyhrává x opak – nikdy nevyhrál. Vzájemně se tvrzení vylučuje.

Zkuste tedy jazykový úprostředek poznat podle charakteristiky:

xxxxxxxx = zdánlivě nelogické spojení dvou slov (živá mrtvola) protichůdného významu, vzájemně se vylučují, jednoho z takto používaných slov užíváme ve významu posunutém nebo přeneseném

italiano

:D není to oxymorón ?

annas

Je.