vamplires

Jaký jazyk, hned po Angličtině a Němčině, by se dal nazvat oblíbeným čí podstatným jazykem na světě?

Nejlepší odpověď
anonym

Jiné... Do komentářů napište které..

Možná esperanto, to je univerzální pro celý svět, donedávna pro východní blok ruština (i dnes), ale v brzku to bude čínština, jejichž ekonomika se podle analytiků stane lídrem světového trhu.

Další odpovědi
anonym

Jiné... Do komentářů napište které..

Ne oblíbený,ale podstatný .Latina.

quentos

Franczouština

jazyky se píšou s malými počátečními písmeny

misa-radilka

Jiné... Do komentářů napište které..

Jak bylo řečeno, španělština, latina, čínština, japonština, ono těžko posoudit 🙂 I ta francouzština, ruština a italština se hodí, když jsi v té dané zemi. Takže je více správných odpovědí 🙂

Kubas11

Jiné... Do komentářů napište které..

Všechny co tu jsou a španělština.

anonym

Jiné... Do komentářů napište které..

Rómština

Alesh

Jiné... Do komentářů napište které..

Tak i ta němčina je diskutabilní. Co se důležitosti týče, tak nepochybně se na čelní příčky dere čínština a arabština.

arygnoc

Jiné... Do komentářů napište které..

podstatné:

čínština
angličtina
ruština
španělština
němčina

s oblíbenosti to bude podobné.

jako vědecký jazyk latina.

ten který je

Franczouština

Také ta španělština je rozšířený jazyk.

Děda Louda

Jiné... Do komentářů napište které..

Zejména španělština, ale i ruština či francouzština.

gnosis

Jiné... Do komentářů napište které..

souhlas s anglictinou, tou se domluvis skoro na celem svete, i tam, kde bys to zrovna necekal. rozhodne nesouhlasim s nemcinou, tou mluvi v porovnani s anglictinou jen zlomek lidi. druhy nejrozsirenejsi jazyk bych tipl mandarinska cinstina. souhlas s latinou, nejenze se pouziva dodnes, ale hrala dulezitou roli pri vyvoji snad vsech evropskych jazyku – na druhou stranu ji ovlada tak 1 clovek ze 100 000. dale bych tipl spanelstina/por­tugalstina, pak rustina. muj nazor.

lexx

Jiné... Do komentářů napište které..

učte se čínsky, žlutá rasa (brzo) ovládne tento svět. nejenom ekonomicky, no a co do počtu obyvatel…