Marlowe.P

Jak se nazývá typ činnosti soukromých detektivů, který je v České republice?

Jedna z přijímacích otázek na Policejní akademii ČR, původní znění otázky:
Činnost soukromých detektivů je v České republice činností:

Nejlepší odpověď
jmhad

koncesovanou podle přílohy 3 živnostenského zákona. Podle něho existují živnosti volné,řemeslné,oh­lašovací,váza­né a koncesované. A pro každou jsou stanovené jiné požadavky na praxi, vzdělání atd… prodávat okurky může každý, stačí to ohlásit,kuchař musí být vyučen či mít dlouhou praxi a špehovat lidi jen někdo, musí mít koncesi