plebs

Jaký hasicí přístroj použít při požáru elektrokola?

Žijeme moderně máme v chodbě dvě elektrokola pokud by došlo k požáru baterie.

Odpovědi
Drap

Myslím že vhodný bude práškový hasící přístroj. Ovšem jestli něco zachráníš v případě požáru je ve hvězdách.

Pepa25

Základ je předejít požáru viz https://www.hzscr­.cz/clanek/upo­zorneni-na-nebezpeci-pri-nabijeni-akumulatoru.aspx V příapdě požáru lze použít CO2 (sněhový) hasící přístroj

Hlada

Takové věci byste neměli mít na chodbě, kudy by se utíkalo. Kdyby skutečně došlo k požáru, nemuselo by se všem podařit vyskákat z oken. Představa o tom, že to někdo půjde hasit minimaxem, je iluzórní.

Rokio

Myslím si, že pěnový. Hasící přístroj s vodou ne.

zjentek

Baterku nezachráníš, tak aspoň škody na chodbě aby byly co nejnižší. Vol CO2.

Dochy

Osobně si myslím, že neuhasíš – pokud by chytla baterka (jako že nic jiného nemá moc důvod hořet) Odtáhnout někam kde to udělá minimální škodu (pokud na to je čas a prostor. Případně zaházet pískem, nebo chladit vodou.
Ono se říká elektriku nehasit vodou, ale to má tento důvod: Voda se považuje za vodivou. Hasit el. zařízení vodou znamená riziko pro hasícího. Navíc u těch el. zařízení vcelku není nic co by se vodou uhasit dalo, jen to zhorší stav toho zařízení a umožní to další zkraty. U baterky elektrokola ten zákaz ale nemá moc opodstatnění. Hoří zdroj energie, tedy nic dalšího nezhoršíš, ta baterie zkrátka shoří tak jako tak, a vzhledem k napětí v elektrokolech (tuším obvykle bývá 24V) a k dalším okolnostem je riziko zásahu el proudem poměrně minimální (bacha, netvrdím, že riziko není žádné, ale s trochou pokory a rozumu by k nebezpečí dojít nemělo)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Mechanik dokonce doporučil hodit do vody, tak jsem přítelkyni navrhl aby jezdila jenom okolo řeky neb rybníka a tam to případně uhasit, ovšem jelikož je ekolog tak to odmítla.

podger

Při vzniku požáru volej 150 a Hoří.
Dopředu si rozmysli ústup, páč po zahoření ustup na bezpečné místo, tam se vybav hasičákem a jdi to uhasit. Pokud hoří více než 9 minut, zvládnou to už jen profíci.
A taky je potřeba myslet na to, že docela hodně lidí si myslí, že život má větší hodnotu než majetek. K hasičákům:

Vodní a pěnovej nelze požít na elektro

PRÁŠKOVÝ je hodně dobrej, ten prášek zároveň působí jako inhibitor dalšího hoření. Blbý je, že co uhasíš práškem, je na vyhození. Rezidua po hašení jsou fatální. Kdybych měl na výběr uhasit svý auto práškem nebo to nechat shořet. Nechám to shořet, ten prášek zaleze opravdu všude.

CO je taky dobrý, ale ovládání není úplně intuitivní. Hodně lidí hasičák používá blbě. Spustí hasení, pustí ovladač, spustí hasení, pustí ovladač, …
Tak přesně při tomto zacházení ti spouštěcí ventil CO zamrzne a hasičák je na nic.

naštěstí dneska už je na světě nová generace hasičáků. Hasí se zplodinama raketovýho motoru. Je to lehký, výkon lepší než prášek, zplodiny neškodný, není to tlaková nádoba.
JE-50 prodává se i v čechách, ale kdybych ti řekl kde, už by to byla reklama
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=p4SmU_9_s-c