Kepler

Jaký druh hudby považujete za nejstrašnější, nebo aspoň pokleslý?

Vím že je to věc vkusu, hodně individuální a mění se to věkem, ale přesto. Já nesnáším lidovou dechovku (proti vojenským pochodům nic nemám), protože se tam používají stálé stejné gryfy a zpívá se téměř výhradně dvojhlasně v terciích. Nemám taky rád metal a taneční kousky s jednotvárným rytmem, které se skládá ze série pravidelných bouchnutí. Techno za hudbu vůbec nepovažuji. Společným jmenovatelem všeho je primitivnost. Jinak mám rád každou hudbu, od cimbálovky až po klasiky, ale musí být DOBRÁ. Jinak nikoho neodsuzuji, ať si poslouchá co chce a co odpovídá jeho nátuře.

Nejlepší odpověď
lexx

trash metal, death metal, hard core a řev kastrovaných paviánů, kapely znám ale taktně neuvádím

Další odpovědi
da ny

Nemám ráda „hip hop“ , je toho na zástávkách a v busech MHD až moc.
Klátící se postavy, připitomněle se tvářící, se směšně nasazenou kšiltovkou, v ruce přehrávač MP3, mobil apod a na plné pecky „vyhrává“ ;)
Poslouchat musíš, i když nechceš a nestojíš o to..
To už snesu i tu „klasickou“ dechovku, kterou mi nikdo nevnucuje.
Mladí i staří si při ní zatamčí a zanotují ;D,.

Psychotic

Česko-slovenský pop, protože je to nuda k uzoufání. A dechovku.

Čistě mimochodem nemám tušení, co myslíš tím, že je hudba „primitivní“. Tedy vlastně mám – říkáš „To, co se mi nelíbí, je objektivně špatné, takže jsem vlastně strašně chytrý, když se mi líbí to, co se mi líbí.“ Ale to nic, někteří lidé už jsou prostě takoví.

Šidlo

ja fakt nemusím dychovku, myslím, že typická dychovka przní ľudovú hudbu akokultúrne dedičstvo, základný žáner atd.....

Bratia Ebenovci tento jav vystihli v pesničke Folklóreček

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6p3p3z-u6-c

zjentek: nechajte Lennyho Kravitza na pokoji!!!!!

zjentek

Já mám rád všechny kultůry. Já nemusím židovsko-negerskou muziku.

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SdHA3YoKo_0

„preferuji instrumental“.

gecco

Dechovku (ani ty marše nemusím) a ‚popik‘…

UltraFan

Rap o životě od 14 letých kluků 😉

xxx3

Takovou tu superkýčovitou produkci alla TV Šlágr.

lota

Techno, to fakt nemusím.

tomo200169

Techno sracky :D ano, pustte se do me :D

Kepler

Psychotic: já myslím, že jsem jasně definoval „primitivní“ a taky nikomu neberu jeho vkus. Byl jsem jenom zvědavý na názor ostatních. Že se do značné míry shoduje s tím mým jistě není náhoda.

xxx3

Já se do podobných sporů pletu pouze nerad, nicméně ta „primitivnost“ opravdu definována nebyla. A pokud by byla, tak by to byl opravdu husarský kousek (rozhodně by na to však nestačilo pár řádek textu). Označit celé hudební styly za primitivní bez rozlišování konkrétních skladeb je totiž naprosto zbytečné a nesmyslné počínání. Jenom stačí podotknout, že do kategorie „hard rock“ můžeme zahrnout jak některé písničky od Queen tak naše české „Kaťáky“. Jakou vypovídací hodnotu pak má, když někdo bude psát o rocku obecně? Nic moc.

Kepler

No dobře, definovat primitivnost je samozřejmě blbost, jen jsem uvedl, co mi tak připadá. A taky jsem napsal, že mi ostatní styly nevadí, jen se jim vyhýbám. Kategorii „hard rock“ jsem vůbec nezmiňoval, pouze metal. Sám jsem vyrostl na klasice Deep Purple, Led Zeppelin a Black Sabbath, tedy zlaté trojce. A Queen s Freddym si poslouchám dodnes. Tedy nepsal jsem obecně a přečti si ještě jednou téma k diskuzi.

xxx3

Tak konkrétně metal je zrovna VELMI široké spektrum hudby (čili obecně těžko hodnotitelné) a ti zmínění Deep Purple a Black Sabbath jen tak mimochodem stojí u jeho zrodu (samozřejmě že ne sami).

Kepler

No ano, ale následovníci nepochopili předchůdce a všechno zmrvili. Ale už jsou tu chválabohu jiní. Ten metal přirozeně chcípne. Ale je to zase jenom můj subjektivní názor, klidně si poslouchej třeba i Ghotic, je to tvůj vkus.

xxx3

To je velmi smělé tvrzení, že „následníci nepochopili předchůdce“. Hudba přece není matematika. A hlavně, pořád mluvíš obecně o celém spektru hudebních stylů (Iron Maiden přece není zdaleka totéž co Slipknot), to pak nemá žádnou vypovídací hodnotu. A mimochodem, metal mě v podstatě nezajímá.

Psychotic

Já myslím, žes ji nedefinoval. A i kdybys ji náhodou definoval, stejně by to byla kravina, protože to, že se ti nelíbí „pravidelné bouchání“, opravdu neznamená, že je to primitivní.

Že se názor ostatních shoduje s tvým skutečně náhoda není. Říká se tomu konformita.

Kepler

No nic, vidím že o hudbě nic nevíš. Já s ní žiju už 46 let a zčásti i aktivně. Třeba na to sám časem přijdeš.

Psychotic

Škoda, že ses za 46 let neodnaučil tu aroganci 🙂

Kepler

Je otázka, kdo z nás je arogantnější, mladíku.

Psychotic

To tedy je, jsem rád, že jsi uznal mou pravdu.

Kepler

Neuznal, jen jsem téma nechal otevřené.