Angi-Shy

Jaký doporučujete přípravek na hemeroidy?

S kterym pripravkem mate dobre zkusenosti a je volne dostupny v lekarne?
Docetla jsem se o Fine6, byl by dobry, nebo byste doporucili lepsi?

Odpovědi
quentos

Už jsem to tu psal, stačilo se podívat do archivu. Komonice lékařská – pokud nebudou mít v lékárně (což asi ne), poradí bylinkář. Povaří se v červeném víně a pije se 3× denně malej panák. Jedna z mála věcí, které na to opravdu zabírají.

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-aby-vymyzeli-hemeroidy

Jiří Bohumil

Dobrou zkušenost mám s HemoStopGelMax. Jinak koupele v dubové kůře.
Ale pokud máš problémy většího rázu (vnější a krvácivé), doporučuji zavčas klasickou operaci.
Já se trápil od 35-ti do 60-ti let, pak jsem si je nechal zoperovat (je to sice dosti bolestivé), ale dnes už mám 10 let pokoj a je to OK. Jsem jak na jiným světě!
Kdybych to věděl dřív jak to pomůže, určitě bych si to nechal udělat dřív.
Jinak je velmi důležitá hygiena – dobré vymití po stolici, předcházení zácpě a občasné promazání.

Kepler

Žádné neexistují. Mohou se jen zmírňovat potíže. Jinak prevence, ambulantní zákroky, operativní zákroky. Více v https://nemoci­.vitalion.cz/he­moroidy/

orwell

Zkus mast Dermazulen po pečlivém omytí příslušných míst. Kupodivu to funguje. Doporučuji aplikovat hlavně večer před ulehnutím.

mosoj

Zajdi alespoň do lékárny a poraď se. Na vnitřní, je třeba užívat čípky, na vnější mast. Pokud to budeš užívat funguje to. Dobré je léčbu podpořit Detralexem ( bohužel, je drahý, doplatek přes 400 Kč).
Operací se zase tolik a hned tak nedělá. Hemeroidy má skoro každý.

Znalec

Hemostop jako mastička je obecně dobrý a uznávaný. Myslím ale, že nejlepší je alespoň na začátku léčby vše konzultovat s lékařem.

Zdroj: http://hemeroidy-hemoroidy.cz/mast-na-hemeroidy/

Cizecek.M

Hele, akutku vyřešit nějakou mastí určenou na hemeroidy. Ta pomáhá. No a pak koupit intimní hygienu. Super je herbalon s dubovou kurou, ta je přímo na hemeroidy.

Derrynka

A ten Herbalon je vhodný jako prevence nebo je i na léčbu těch hemeroidů? Je vhodný na dlouhodobé používání?

Cizecek.M

Jako myslíš ten Herbalon s dubovou kůrou? Tak já jsem si ho koupila, když sem měla s hemoroidy problémy. Ty díky němu odezněly. A teď ho používám, i když obtíže nemám, ale péče je to perfektní, i jako prevence.

mosoj

Keplere zase nemáš pravdu. Pouze papouškuješ.

Kepler

Zato ty máš pravdu vždycky, že? Na rozdíl od tebe aspoň věřím názorům odborníků – lékařům.

mosoj

No ano, dyť to říkám, papouškuješ.

quentos

„Zbavit se hemeroidů“ je nesmysl. Má je každý. Můžete se maximálně zbavit „problémů s hemeroidy“.

Jiří Bohumil

quentosi, nemáš pravdu. Mě jich „klasická“ operace opravdu zbavila.:-)

Kepler

orwell: a zbavilo tě to hemeroidů? Tak zní otázka.

orwell

Máš pravdu, úplně nezbavilo, ale v mém případě se to jevilo kupodivu nejúčinnější. Pokud o to přestaneš pečovat, vrátí se. Bohužel. Teď koukám, že došlo k úpravě otázky, takže už by se ta moje odpověď snad dala brát.