Jaký dipólový moment najdeme v běžné 320 V zásuvce?

Nebo pokud se tvoří pouze při reakci, tak řekněmě, že něco připojíme do té zásuvky. Jaký by to mělo vzorec na spočítání?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Dipólový moment je záležitostí fyzikální chemie a týká se rozložení náboje v molekule. Ale je to jedno, protože zásuvka 320 V stejně neexistuje.

Další odpovědi
mzm

minerz chtěl napsat 230V…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dip%C3%B3lov%C3%BD_mo­ment
Takže to asi tak nějak nepůjde, protože zásuvka sice může být brána jako že má rozdělený nesymetrický náboj (ten se navíc mění), ale není to izovovaný (izolovatelný) prvek (dvojpól), který by měl součet nábojů roven nule.
Je to jen konektor k elektrárně, kde se vrtí dynamo.

Taková tužková baterka už by se nějak počítat dala…