Avatar uživatele
Bronzový

Jaký byl smysl letadla Howarda Hughese "Hercules" ??

Když ho konečně dostavěli už bylo po válce pro kterou bylo původně stavěno. A navíc bylo "nepoužitelné" - Hughes s ním měl jen jeden krátký let. Ono nebylo ani schopné doopravdy létat ? K čemu vlastně bylo ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Použitelné bylo - stačilo jej odlehčit atp. Tehdy ještě neexistovaly žádné normy - tak se muselo pracovat stylem pokus-omyl. Toto letadlo mohlo létat. Ovšem určeno bylo jen pro vojenský náklad a samotné vojáky. Jenže takovýto gigant se především nehodí do boje, pročež by se dal sotva použít i jako humanitární pomoc. Zkrátka přespříliš velký, těžký, ... hybrid. Konstrukce však správná byla - jak píši, stačilo ještě tak rok úprav.


Avatar uživatele
Zlatý

Máš na mysli "Smrkovou husu" ?
"V roce 1942 stálo americké [Hughes H-4 Hercules cockpit, www.hillmanweb.com] ministerstvo války před potřebou dopravovat do válkou zužované Evropy velké množství materiálu, vojáků a pomoci civilnímu obyvatelstvu. Cesta po moři však byla vlivem přítomnosti německých ponorek nebezpečná a tak se jako jediná cesta nabízela ta vzdušná. Americké letectvo ovšem nedisponovalo letounem s dostatečnou kapacitou nákladového prostoru a tak byl zadán požadavek na jeho výrobu. Jelikož v průběhu války byl nedostatek kovu, požadavkem na letoun bylo, aby obsahoval jen minimální množství kovových materiálů. Na řadu tedy přišlo dřevo. Pro svou obrovitost a převažující pochyby nad smyslem stavění letounu se mu později dostalo hanlivé přezdívky "Spruce goose"- smrková husa."

Podrobněji ve zdroji :
http://www.jdiletat.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Panthe

Podle filmu "Letec", který je právě o Howardu Hughesovi bylo cílem vydělat, proslavit se a přesvědčit o tom, že lze takového giganta postavit a vzlétnout s ním. I přes všechny složitosti s náklady a nedůvěru společnosti se, sice pozdě, ale přeci, povedlo stroj postavit a vzlétnout s ním. Pokud myslíš - co se s letadlem stalo pak, nebo k čemu dál a jestli sloužilo, tak to nevím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 761
Stříbrný cukrar 701
Zlatý mosoj 687
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 323
Bronzový kapitán 306
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 262
Zlatý venkovan 246
Zlatý led 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.