boky16

Jaký bude jeho odraz, lom a pohlcení jestliže paprsek dopadá na vodní hladinu?

Odpovědi
Edison

Úhel odrazu se rovná úhlu dopadu. To platí vždy. Úhel lomu… to jde o to čeho. Tyč se ve vodě fakt nezlomí. Pokud jde o světlo, je potřeba najít index lomu světla. Ten má maždý materiál jiný. A souvisí s hustotou, což je patrné např. u vzduchu. Další věcí je, že souvisí i s vlnovou délkou, proto průhledné materály rozkládají bílé světlo na barevné složky, proto vzniká duha.

Všeználek1

Pohlcení také záleží na materiálu. Každý material nějak pohlcuje světlo, jen některé více a některé méně. Díky tomu můžeme rozlišovat barvy některých předmětů.