Petr__

Jaktože se lidé po bombardování Hirošimy do města za krátkou dobu vrátili?

Musela tam zůstat vysoká radioaktivita.

Nejlepší odpověď
štamgast

Taky mě to kdysi zajímalo a už nevím kde jsem našel něco ve smyslu, že ta bomba byla v porovnání s Černobylem daleko slabší a že ta radioaktivita nebyla tak vysoká a za chvíli zmizela.

Další odpovědi
gecco

Ne, nemusela…
Podstatný je poločas rozpadu radioaktivních izotopů…

Löwe

Ano, původní odhady Japonců zněly, že oblast nebude obytná po 70 let, nakonec to bylo „jen“ okolo těch dvou. Ti co přežili výbuch s odklízením trosek začali a následně se k nim přidali příbuzní obětí. Ukázalo se, že zbylá radioaktivita podporuje tvorbu bílých krvinek a tak lidé, co se tam pohybovali již nikdy netrpěli rýmou, chřipkou a podobnými nemocemi.

To co napsal štamgast je taktéž pravda.

Nicméně pokud se chceš dozvědět více konkrétních informací, opravdu doporučuji knihu od pana Takashi Nagai – Zvony Nagasaky. Byl to očitý svědek který bohužel zemřel na následky – leukémii.

lexx

protože zkrátka nevěděli jak je to nebezpečné, chyběla osvěta a informace o radiačním zamoření