Avatar uživatele
HZK

Jak to, že se glycerin v e-cigaretách nepřepaluje?

Je to v podstatě olej a přesto si při „vypařování“ zachovává chuť.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1535 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Má vysoký bod varu, 290 st.C. Není to olej, ale trojsytný alkohol. Do cigaret se míchá s propylenglykolem.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

V e-cigaretách nic nehoří, ani neodpařuje. V atomizéru se jen vytváří aerosol o normální teplotě, který vypadá jako dým.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Tak především se v zásadě v e-cigaretách užívá kombinace PG – propylenglykolu a VG – vegetable glycerinu. Obojí jsou potravinářské látky. Pak se ještě přidávají potravinášské esence – pro příchuť, ředěný nikotin pro plný efekt. Zatímco VG má nižší bod varu a podstatně se podílí na tvorbě páry PG je významným nositelem chutí. Rovněž mají tyto látky různou viskozitu, proto jsou jejich kombinace vhodné pro různé atomizery a způsoby vapingu. Zatímco třeba já preferuji hodně páry, proto míchám poměr 70/30 VG/PG, který je i hustší, proto nemá tendenci protékat, jiní míchají 50/50. Ten je řídčí a je vhodný pro jiný způsob vapingu a jiné přístroje. Vždy jde o páru, nikoli aerosol, jak tvrdí Kepler. Je důležité správné nastavení přístroje, aby dané poměry správně zpracovával. Já osobně mám nastaveno v zásadě 195 st.C a jsem s tím naprosto spokojen. Ono nejde jen o přepalování z pohledu spálení nosných látek, ale i z důvodu vlastní teploty vzniklé páry. Proto se dělají nejrůznější sofistikované přístroje, které svými režimy umožňují spousty parametrů nastavit, třeba i v podobě různých výkonových, nebo teplotních křivek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Edison: „Vždy jde o páru, nikoli aerosol“… to snad nemyslíš vážně? To si jako myslíš, že ta miniaturní baterka je schopná cokoliv odpařit? Může maximálně jen trošku přihřát kvůli dosažení nižší viskozity těch vícesytných alkoholů pro atomizér.

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Docela mě překvapuje, Keplere, že nevíš, jak vzniká aerosol a jak pára… To bych do Tebe fak neřekl.

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak to náhodou vím, ale ty to nevíš. Pára vzniká odpařením kapaliny a aerosol můžu vytvořit klidně mechanicky i jiným způsobem.

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, víš, že ve spoustě věcech Tě uznávám jako znalce… Ale o vapingu a práci s energetickými zdroji vůbec toho fakt moc nevíš, promiň.

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pro konrétní účely jsou stanoveny taky určité výkony. Myslíž, že 90 a více wattů není schopno odpařovat? Ono 90 W uý je celkem dost. Pro dosažení deklarovaných výkonů jsou také pro přístroje předepsány baterie s určitými zkratovými proudy, klidně i 50A. Tak. A teď začni pořítat…

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek