Respekt

Jakto, ze mouchy – masarky at umrou jakkoliv maji nohy vzdy ve stejne poloze ?

Nejlepší odpověď
beer

Hmyz má po úhynu většinou nohy zkřížené, poněvadž takto reagují již neovládané svaly.
Spousta hmyzích druhů tuto strategii ovládá, takže v případě nebezpečí končetiny zkříží a bez hnutí padá k zemi. Predátoři si mrtvého hmyzu totiž nevšímají.

Další odpovědi
mosoj

Už jsem vyděl masarku a ta měla dokonce i nohu přes nohu, fakt je ale, že nebyla mrtvá.