Bramboura

Jakou zbraň použil docent Chocholoušek ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje? :)

Ve filmu mluví o tom, že to je tarasnice. Mně to ale připadá spíš jako americká Bazooka, nebo německý Panzerschreck bez postranního štítu. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
gecco

Podle mne to byla tarasnice, něco, jako Čs. vz. 21 ) http://www.pan­zernet.net/php/in­dex.php?topic=5837­.0 )…
Což je ´pancéřovka´…
😉

lexx

odhaduji protitankovou tarasnici Panzerschreck Fridrich 88 mm

setapouch

Soudím, že jde o zbraň umělecké výroby, tj. nic skutečného. Panzerschreck vypadá tvarově jinak, vz. 21 měla úplně odlišný závěr.

anonym

Byla to tarasnice:
To už je moc i na docenta Chocholouška a protitankovou tarasnicí (která byla zabavena jednomu uprchlému pacientovi, jenž s její pomocí zničil dva sanitní vozy, než byl dopaden) pálí po svých asistentech. Dobíjí mu vedoucí autoservisu Karfík a psycholog Klásek.

diwous

Není to tarasnice ani Panzerschreck, ale americká M20 Super-Bazooka
https://www.go­ogle.ie/search?q=M20+Su­per-Bazooka&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjSg7bWp8XJAh­XDgA8KHcYYAU0Q_A­UIBygB&biw=1920&b­ih=943#imgrc=_