kurec

Jakou účel má v součastnosti velvyslanctví severní koreje v Praze? Proč vlastně tato ambasáda existuje?

Např. u jiných státu lidé chodí na ambasády z důvodu že třeba ztratili pas a nemužou se tak vrátit do své rodné země. nebo např. když potřebují vyplnit vízový formulář aby se dostali do země. Nicméně u severní koreje tyto důvody zkrátka dosti upadají. Pokud bych se jako turista chtěl dostat do severní koreje tak bych spíše oslovil cestovní agenturu který by vše vyřešila a né velvyslanectví. Navíc už se hodněkrát stalo i samotní velvyslanci co přijeli na ambasáda tak utekli do západního světa aby nežili pod socialismem.

Nejlepší odpověď
led

Veľvyslanectvo nie je len pre turistov. To je len malá časť ich práce.
Hlavnú časť činnosti každého veľvyslanectva/ vyslanectva/kon­zulátu tvorí zastupovanie svojej vlády na území cudzieho štátu aj v inej činnosti než „fúkať bobenko“ turistom. Mnoho ekonomických, kultúrnych, vedeckých, športových aj politických a vojenských kontaktov sprostredkováva práve toto zahraničné zastupiteľstvo. Prirodzene rieši aj „oficiálnych špiónov“.

Další odpovědi
Pepa25

Obávám se, že diplomati z KLDR jsou v ČR až moc aktivní: https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/304­6249-severokorejsti-diplomate-se-z-ceska-snazili-pasovat-zbrane-pro-kldr

hard work

To že je v ČR nějaká ambasáda znamená, že s danou zemí probíhají nějaké styky a vztahy.

elkon

Jaký.