Jakou to mam ( blbou ) vlastnost ? ;-(..

Ted uz jsem zlata ( tak se muzu odkryt v pravem svetle )
🙂. Jsem z ni celkem nestastna. ☹
Zkratka : Kdyz je mi nekdo neprijemny , nevsimam si ho … to jeste jde … ale : davam pak i nejak zpatecku od tech , kteri s nim kamaradi … , protoze si rikam , ze jsou asi tedy stejni jako on / ona …
Je to tedy co ? Zarlivost asi ne , sobectvi , zavist … nic se mi na to nejak nehodi. Jsou na to nejake prasky ??
🙂 A mate to nekdo take tak ? Nebo jsem jedina na svete ? ;-( Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
annas

  • Iv-, mám nejen podobný pocit, ale i svou třináctou komnatu, do níž nikoho nezvu, jen zcela výjimečně… Z určitých osobních důvodů se víc nevyjadřuji.

I když na rozdíl od vás jsem zřejmě víc pesimista …

Další odpovědi
hanulka11

Já bych to nazvala síš opatrností. A není to blbá vlastnost.Je to normální, s tím si vůbec nelam hlavu. Prostě člověk se nechce dostávat do konfliktu …to je to celé .
Toť je z mého hlediska, možná jiní budou mít na to jiný pohled.

iceT

Je to normální,řekla bych.Také jsem opatrnější co se týče antipatií k některým lidem.Ne nadarmo se neříká,že vrána k vráně sedá…

Andělé

  • iv-,jsem na tom úplně stejně jako Vy a moc se mi líbí,že si to umíte přiznat,tj.pěkné..:-)

Mě osobně to přijde řirozené,mívám pocit,že ten člověk není se mnou,ale s tím druhým a musím přiznat,že takové situace mě chvíli trápí…:-)

dudu

Možná platí toto rčení: „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“?

led

krátko:
strach zo sklamania.

PS.
žiadne prášky, zapojte rozum, pozorujte ľudí, ich vlastnosti, činy, dôverujte s rozvahou.

GM

Je určitý typ lidí, kterému se instinktivně vyhýbám obloukem, ti tzv. chytří, kteří byli všude 2× a kde nebyli tam se zrovna chystají, lidé konfliktní a hádaví, ti, kteří musí mít vždy pravdu a poslední slovo… Já jsem povahy mírné jako pravá ryba a dávám přednost dialogu.
Doplňuji:
Teď po pročtení otázek Ankety a zábava mi došlo, že zrovna takovým člověkem, kterému bych se snažila vyhnout je jistý dr.A.

Deli

Zrovna se „patlám“ v podobné situaci. Před časem jsem zde líčila problém s „kamarádkou“ během kempování. Teď jsme už nějaký ten den doma, no ale v naší vsi si samozřejmě lidé všimli, že kontakty mezi naší a jejich rodinou jaksi ustaly. A začínají mi o ní nezávisle na sobě vyprávět podivné příběhy.
Jsem hloupá, že jsem jí 4 roky věřila jako kamarádce a její chyby jsem přehlížela, dokud tak nešťastně nekulminovaly? Jsem prostě taková, hledám na lidech to lepší.
Manžel nad tím ale uvažoval a pak povídá: „Hele, oni ji tady lidi moc nemusí. Dost možná, že si nás přiškatulkovali k nim.“
Sice to zatím nepociťujeme, ale asi je na čase začít se víc stýkat i s jinými rodinami.

Takže, -iv-, určitě to takto má víc lidí.