Nataliee

JAKOU SVAČINU NA TÁBOR?

Jedu na tábor, na kterém budu deset dní. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte o nějakých zdravých svačinách, které bych si mohla koupit (nebo udělat) s sebou. A které by se tam nezkazili …
PS: Tábor je 10/10, Jídlo tak MAX 2/10

Odpovědi
iceT

A vy to tam máte bez stravování?

Ať ti máma nebo babička napeče ovesné sušenky, třeba s brusinkama nebo s ořechama, recept si vyhledáš. Mám zkušenost, že v plechové dóze vydrží fakt hodně dlouho.

Filip84

A tam nebude řezník, v té vesnici?

No tak fermentované klobásy, salámy, nějakou dobu vydrží, ale jestli deset dní, to fakt nevím. A dá se to snídat, obědvat, večeřet, takže to ani na olevrant neurazí.

Když by tam byl řezník, tak nic nepokazí Blutwurst, to je výživné, kroupy v tom: zdravé, tlačenka s cibulí a Essig, no a chleba Ti deset dnů vydrží, buďto toastový (prostě: nekváskový), nebo si ho musíš napéct sama a správně uschovat. No a zeleninu koupíš kysanou, sterilovanou.

aliendrone

Zbytečně to dramatizuješ a hledáš problém tam, kde NENÍ. Přitom řešení je prosté, doslova dle mého vkusu ELEGANTNÍ a to jak náročností přípravy, tak finančních nákladů, ohledně trvanlivosti a dalších výhod (hmotnost, objem v zavazadle apod.) nemluvě.
Takže TRAM TA RA RÁ – NEBER SI NIC! ;) :D :D

Věř mi, že v případě nutnosti si tělo poradí zcela samo k tvé naprosté spokojenosti a něco CHUTNÉHO k žrádlu si vždycky najde (pokud bude situace akutní). Skvělé na tom je, že čím akutnější situace bude, tím úžasnější lahůdku obvykle vyhledá. Přísahám že za akutních okolností je i pitomá opečená brambora v popelu DELIKATESA. :)

A ohledně zdravotních účinků je téměř JISTÉ, že na to neumřeš. A pokud ANO, tak z hlediska kvality lidského genofondu to bude JEN DOBŘE. Tož NEBOJ NIC, stačí si jen více věřit. A pokud potřebuješ nějaký motivační slogan (jak je dnes obvyklé a módní), tak si stále opakuj: „NEŽER, BUDEŠ TLUSTÁ“!! ;) :D :D

cappuccino

Muzes si koupit balene croissanty a treba detske presnidavky v jednorazovem baleni. Dobre jsou taky orisky, pokud mozno neslane.
Pokud je to proti hladu, tak stangli salamu, popr. male pastiky a baleny trvanlivy chleba. Kdyz dojde chleba, muzes ho nahradit slanymi susenkami TUC. Jinak par jablek nebo mandarinek.

cappuccino

Natalie, jeste me napadly proteinove tycinky. Ty jsou dobre, trvanlive a zasyti.

Filip84

Nataliee: No, tak si zeber kotlík, prkýnko, sekáček, dvě kudly (malou, špičatou, a normální), škrabu, žufan, vařečku a dvě kovové misky a vař: gulyás, Eintopf, víš, co se toho dá navařit na ohni!? 🙂

Filip84

errata: No, tak si seber …

Filip84

iceT: Já jsem to, a contrario, pochopil tak, že když jenom na olevrant, tak tam budou mít jídlo 3× denně. Ale tak třeba se dozvíme i víc, třeba to neskončí položením otázky, ta komunikace z její strany! 🙂

iceT

Tak to by mohly stačit i jablka, ty by se určitě nezkazily, je to zdravé, že jo…

Filip84

Mně po jablku otéká jazyk a sliznice (skrze alergii), takže mne může jablko i zabít! 🙂 Ale jinak asi jo.

iceT

No a já mám po jablkách zase pocit nafouknutosti, to seš na tom hůř.