Ajkax

Jakou spotřebu má vlastně nabíječka mobilního telefonu ? Kolik Kč přibližně stojí jedno 0%-100% nabití telefonu ?

je mi jasné že se to liší typ od typu, jiný telefon, jiná kapacita baterie, jiná nabíječka i jiná doba nabíjení. Ale přesto mne to zajímá. Kdo máte možnost změřit (dobu nabíjení a spotřebu ve wattech) u své nabíječky a telefonu můžete se o tu informaci podělit ?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jednoduše by se dalo napsat, že nabíječka bez mobilu má příkon naprázdno, s mobilem pak příkon jmenovitý.
Pro zajímavost jsem si připojil svojí nabíječku Nokia typ AC-3E přes kapesní elektroměr Cost Control a zjistil jsem: bez mobilu 0 W, s mobilem 3 W.
Vzhledem k rozlišení měřící hodnoty 1 W je možné, že se odběr naprázdno pohybuje teoreticky v rozsahu 0 až 1 W. Odběr při nabíjení je závislý na stupni nabití baterie a dle štítkového výkonu nabíječky může být až 16 W. Z toho vyplývá, že poměr mezi nabíječkou naprázdno a při plném zatížení může být až 1 : 16 tj, že nabíječka naprázdno odebírá cca 6% jmenovitého příkonu.
Problematika by byla poněkud složitější pokud by jsme se zabývali ještě příkonem zdánlivým nebo jalovým, ale tento váš domácí elektroměr neměří.
link:

Zdroj: http://diskuse­.elektrika.cz/in­dex.php/topic,4519­.0.html/view

Další odpovědi
anonym

Nabíječka vezme méně,než když na PC napíšeš tuto otázku.

Michálek1245

Nula nula nic. Dneska máš navíc i ekonomické magsafe nabíječky, které si fakt nic neberou. To, kolik peněz to jedno nabití telefonu stojí, o tom se nedá mluvit a bude to v řádu haléřů. Možná jednotek korun. Na druhou stranu ale při denodenním nabíjení se to může na financích podepsat. Asi ne nějak výrazně, ale třeba stovku ročně to udělá. A proto radím, abyste využívali magsafe nabíječky třeba od https://www.kryt­namobil.cz/mag­safe-nabijecky/ :) Ty mají spotřebu skoro nulovou.

Fofan

Musím s vámi souhlasit koupil jsem tady https://www.vip­pouzdro.cz/bez­dratove-nabijeni/ :) magsafe nabíječku a magsafe kryt na iPhone 13 pro a myslím že stovku ročně ušetrim.