kerol2002

Jakou rychlostí ujede vrtulové letadlo??(km/h)

Doplňuji:
Jakou rychlostí uleti vrtulové letadlo km h

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jak které, některé dovede jet hodně rychle, ale jiné zase pomalu. Taky záleží na tom, jestli jede do kopce nebo z kopce.
Doplňuji:
Oficiální světový rychlostní rekord vrtulového letounu drží Grumman F8F-2 Bearcat s rychlostí 850 km/h.

Další odpovědi
mosoj

Velkou.
Doplňuji:
Taky tak.

Agneta

Ten normální jednomotorový šmejd(pro 4 osoby) udělá jen 200km/h a dvoumotorová letadla od 350 nahoru. Pokud má udělat 500 až 650km/h,jako za války, tak to už musí být se supermotorem , a to snad v civilním letectví neexistuje:DDD

Agneta

kapitán >>> ty jsi ale strašný protestant:DDD

musíš se se znalkyněmi letectví hádat? vždyť to právě uvádím, že ty motory byly již za války – to byly taky stíhačky(v tom jsem ještě neletěla-ale jinak skoro ve všem):D

Lamalam

kapitán > s tím mustangem je to možné, ale oficiální zapsaný rychlostní rekord drží stále Bearcat. Překonal ho 21.8.1989. Mustang klidně může létat rychleji, jde o splnění podmínek pro zápis oficiálního uznaného rekordu podle National Aeronautic Association https://naa.aero/