panxnotdead

Pracuje tu někdo jako pilot dopravního letadla?

Zajímalo by mě, jak se k tomu dostat, co mít za školu, znalosti.. a také plat

Nejlepší odpověď
Shaohao

Je to běh na dlouhou trať . Základem je získat medical certificate 1 třídy (dvoudenní zdravotní a psychologická prohlídka cca 12k CZK) . Studovat můžeš bud přes specializované kurzy nebo na vysokých školách (fd cvut) k tomu mít okolo 1.200.000 CZK na prakticky výcvik v aeroklubu. Suma bude nejspíše ještě vyšší kvůli typovkam, pro více info si vyhledej vše k ATPL licenci.