Akri014

Jakou rychlosti dopadáme na nohy při skoku na zem z výšky asi 2 metry?X Bojím se použít záložní padák.

Záložní padák má opadavost 17–20 km/h

Nejlepší odpověď
Dochy

Předpokládám že Ti jde o důsledky skoku ze 2m, které by asi mohli odpovídat dopadu s padákem. Protože co jsem našel já, tak záložní padáky mají opadavost mezi 4–5.5 m/s, což by zhruba odpovídalo mosojovu výpočtu a zhruba odpovídá i těm tvým 20km/h. Skok ze dvou metrů se dá ustát, což nám pravidelně dokazují už malá děcka (teda ta zdatnější). Chápu, u nás straších a v mnoha případech poněkud nadrozměrných je to trochu o něčem jiném. 20km/h je také průměrná rychlost těch lepších při půlmaratonu a půlmaraton není sprint.

Hele, nějaké riziko zranění tam bude, ale to je i při volejbale. Je na Tobě jestli vůbec do sportů kde se padáky používají půjdeš nebo ne. Pokud si mám vybrat jestli dopadnu s otevřeným záložním padákem s nějaký rizikem poranění, nebo ten padák radši neotevřu vůbec, myslím, že volba bude jasná.

Další odpovědi
mosoj

Pokud by jsi seskočil z výšky 2 m na zem. Při dopadu budeš mít rychlost
v= druhá odmocnina z 2gh. Tedy druhá odmocnina z (2×9,81×2) = 6,26m/s.
To je ovšem za předpokladu, že ve výšce 2 m budeš mít nulovou rychlost.

dust8

Obal se v letadle peřinama pomocí izolepy a pak ty dva metry skoku kamkoliv přežiješ jen s pár modřinami.

Edison

Ze dvou metrů padákem? Jakýmkoli??? No to fak neeeee… Se ani nerozbalí. Ale můžeš si to spočítat. Tíhové zrychlení je konstantní a nezáleží na hmotnosti. Ze dvou metrů se neprojeví dokonce ani tvar tělesa ani odpor vzduchu.