TEREZA.B

Jakou rychlost má gama záření?

Nejlepší odpověď
Pájo

Záření gama (γ) je vysoce energetické elektromagnetické záření. Na elektromagnetické záření lze nahlížet jako na vlnu nebo jako na proud částic. Jako vlnu je charakterizuje
vlnová délka;
frekvence a
rychlost šíření … ta se rovná rychlosti světla ve vakuu
Doplňuji

arygnoc, děkuji za doplnění, ale slovíčkaříte.

Pokud se neuvádí prostředí, ve kterém se nějaké záření šíří, je vždy myšleno vakuum. Ale budiž.

Další odpovědi
cochee

Ano. Gama záření je tvořeno fotony, takže rychlost světla.

arygnoc

Aj pýtať sa vedieť treba.

Všeobecne dávam za pravdu cochee, keďže ste nedefinovala prostredie, v ktorom sa má žiarenie vyskytovať (rýchlosť akéhokoľvek žiarenia napr. vo vzduchu je iná ako vo vákuu či vode).

Takže pájova veta

„rychlost šíření … ta se rovná rychlosti světla ve vakuu“

je veľmi rozšírený omyl, správne by mala znieť:

„rychlost šíření ve vakuu … ta se rovná rychlosti světla ve vakuu“