FlAsh_7

Jakou roli hral ve Třetí říši Rudolf Hess?

Odpovědi
Emefej

Zpočátku hrál roli významnou. Byl to po Hitlerovi hlavní ideolog nacionálního socialismu a jeho politický zástupce.

marci1

Rudolf Walter Richard Heß, psáno také Hess, působil v NSDAP jako Stellvertreter des Führers (Vůdcův zástupce). Byl také Hitlerovým druhým nástupcem (po Hermannu Göringovi).

Po vypuknutí druhé světové války byl odpůrce války Německa s Velkou Británií a snažil se iniciovat mírová jednání. Dne 10. května 1941 odletěl Messerschmittem Bf 110 bez vědomí ostatních vysokých představitelů Třetí říše vyjednávat s Jiřím VI. o příměří do Velké Británie. Z letounu vyskočil padákem u Renfrewshire. Po svém přistání byl zadržen a vězněn v londýnském Toweru. Do konce války byl vězněn v rozlehlém domě na anglickém venkově. Zde se také pokusil o sebevraždu skokem ze schodiště z prvního patra. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rudolf_Hess

L.G.

kladnou:-)