Houslovyklic

Jakou nosnost má běžná houpačka na dětském hřišti?

Ač jsou houpačky vyráběny pro děti, odhaduju, že co se váhy týče, je tam nějaká rezerva. Tedy že se může houpat i lehčí dospělý (bez rizika, že ublíží sobě nebo houpačce). Je to tak?

Nejlepší odpověď
annas

Jsou různé druhy houpaček.

Podívejte se do odkazu, najdete různé druhy houpaček určených pro věk dítěte a nosnost. Uvidíte sama.

"Nosnost je parametr, na který byste měli koukat jako první. S ohledem na doporučený věk dětí, pro které je houpačka koncipována, se mění také maximální přípustné zatížení.

Houpačky pro nejmenší se pohybují kolem 20 ti kilogramů, výjimkou však není ani nosnost 50 kilogramů.

Dětské houpačky s konstrukcí nabízející více houpaček zavěšených na jednom rámu mají nosnost výrazně vyšší a pohybuje se od 100 kg do 200 kilogramů.

Věkové rozpětí je pak u závěsných houpaček typicky od 12 do 36 měsíců a v případě houpaček s konstrukcí, určených pro větší děti, pak od 3 do 12 let.

Např. závěsná houpačka pro děti Woody ve tvaru houpacího kruhu je fenomén posledních několika let. Dětem po celém světě se velice líbí design a provedení, které je chytře provedeno.

Celková nosnost je přitom velice dobrá, rovných sto kilogramů. Může být tedy používána i dospělým člověkem,.

Jinak houpačka,, která je podobná těm starým,, z prkýnek ze dřeva zavěšená na provazech, má nosnost 50 kg. "

https://www.e­quiplo.cz/det­ske-houpacky/

Další odpovědi
Funna

i s rezervou obvykle do 50 kg…