Kepler

Jakou/kterou nejstarší věc vlastníte po svých prarodičích a jejich rodičích a které si nejvíc vážíte?

Nemusí to být předmět s historickou nebo sběratelskou cenou.

Nejlepší odpověď
led

Spomienky a múdrosť predkov, prenášané generáciami ich nasledovníkov, z pokolenia na pokolenie. Mnohé zľudoveli a stali sa duševným spoluvlastníctvom všetkých.
A akú najstaršiu hmotnú vec?
Predsa to, čo každý zdedí po predkoch, či chce, alebo nechce… Gény pokrvných predkov, ktoré pevne zakotvili v našich telách.

Další odpovědi
annas

Už jste vložil podobnou otázku

Jakou nejstarší věc máte doma?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-nejstarsi-vec-doma-mate

Také podobná otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neopoustej-stare-veci-pro-nove-mozna-maji-pamet-jako-slonove-jsou-pro-vas-stare-veci-vzpominkou-pokladem-ci-vetesi

Jíd elní porcelánovou soupravu asi z 30. letec 20. století.. Mísa na polévko, na maso, velký kulatý talíř, talíře na polévku, plytké talíře., solničku. Talířů je sice už jen pět. To jsem je rozbila já, takže všechno vydrželo hóódně dlouho.

FlAsh_7

Practiku a Flexaretu máme.

Kryšpín

Chaloupku z roku 1820

marci1

Velmi staré fotografie (téměř stoleté) důstojných pánů a sošných žen v nádherných šatech-mých předků. 🙂

Reezo

Babička má relativně slušnou sbírku šavlí a mečů ve velice dobrém stavu. Řekl bych kolem roku 1700+. Navíc vlastní relativně hodně mysliveckých trofejí a jednu pěknou chaloupku na vesnici… 🙂

Jan Kunčar

Rodinný domek, postavený 1929, po několika velkých opravách.

Franta_Intoš

notebook se kterého teď píšu (rok 2001)
Prý stejný typ používali na ISS

zjentek

Asi krásu, i když v rodokmenu byli mnozí krásnější… ale říkám si, proč tak šetřili s moudrostí… přece mohli přidat i tady, sakra..