zjentek

Jakou konzistenci má mít luštěninová polívka, aby to ještě nebyla kaše?

Jakou konzistenci má mít luštěninová kaše, aby to ještě nebyla polívka?

Nejlepší odpověď
anonym

Občas si dělám kaši a pak dostanu sprďana, že jsem si z toho zase udělal kit. ;)
Takže je to tenký led. :D

U polévek to bude imho nemlich to samý. :P

Další odpovědi
Kepler

Polívka by měla mít viskozitu asi jako topný olej (někdy se trefím i do chuti). Když to už skoro neteče, je to kaše.

da ny

Tak akorát 🙂
Podobnou jako JČ bramboračka.
Záleží na tom, zda zahušťujeme nebo ne. Může být i řídká.
Já zbaštím i kašovitou. ;). Příliš hustou možno zředit vývarem.
Fazole v polévce pevné, nerozvařené (přidám ke konci).
Hrachovou dělám krémovou (mix.), pár kuliček přidám. Dělávám zelenou, z mraženého, ne suchého hrachu.
U čočkové se mi někdy podaří ji rozvařit. Mohu jíst jen z řervené čočky.
Z cizrny a soji polévku nevařím.
Také ji mají téměř jako kaši :):
https://www.to­precepty.cz/re­cept/22857-lusteninova-polevka/
https://www.re­ceptnajidlo.cz/lu%C5%A1­t%C4%9Bninov%C3%A1+re­cept

da ny

Ve správné JČ bramboračce prý má stát lžíce 😁