Avatar uživatele
EliškaG

jakou kameru bez wifi?

Hledám kameru, která není závislá na wifi – bohužel wifi mi na místo nedosáhne a nechci kupovat datovou sim.. Nevím jestli něco takového existuje. Jde mi o to, aby kamera nahrávala a přes Bluetooth to posílala do jiného přístroje například telefonu atd… Důvod je jasný: pokud by zloděj kameru uviděl tak ji vezme sebou a já chci, alby se data přenesly bezdrátově do jiného schovaného přístroje, byť vzdáleného jen pár metrů. Existuje něco takového?

Zajímavá 0 před 263 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Bluetooth má dosah jen několik metrů. A kameru je třeba umístit tak, aby nešla odcizit. Zkuste hledat zde, nechce se mi to celé prohlížet.
https://www.da­tart.cz/venkov­ni-ip-kamery.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Existuje několik kamer, které mohou splnit vaše požadavky. Tyto kamery často využívají technologie jako Bluetooth nebo NFC pro bezdrátový přenos dat. Některé z nich mohou také nahrávat video přímo na paměťovou kartu, kterou můžete později zkontrolovat pomocí jiného přístroje.

Jedná se například o GoPro kamery. Tyto kamery jsou navrženy tak, aby byly kompatibilní s Bluetooth, takže můžete nahrávat video na přístroj a poté ho přenést na jiné zařízení pomocí Bluetooth. Některé modely také podporují NFC pro ještě rychlejší přenos dat.

Další možností je kamera Sony Action Cam, která také podporuje Bluetooth a NFC. Kamera má také slot pro paměťovou kartu, takže můžete nahrávat video přímo na kartu a poté ji přečíst na jiném zařízení.

Za zmínku stojí také kamery značky Garmin, které nabízí širokou škálu sportovních a outdoorových kamer kompatibilních s technologií Bluetooth.

Přesto je vždy důležité vzít v úvahu dosah Bluetooth. Bluetooth obecně má dosah zhruba 10 metrů, ale může být omezen různými faktory jako jsou překážky či rušení.

Vždy se ujistěte, že kamera splňuje vaše požadavky a má všechny potřebné funkce dříve, než se rozhodnete k nákupu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Bluetooth má podstatně menší dosah než wifi. Pokud tam vůbec internet není, aby se od kamery vedl kabel do routeru, a musí se to řešit schovaným záznamovým přístrojem (???), pak vést k němu kabelem nebo si pomocí levného malého routeru zřídit lokální wifi bez přístupu k internetu. Ano, ten schovaný přístroj může být i starý telefon bez sim karty a ten telefon může zároveň ukládat lokálně video i fungovat i jako ten lokální wifi router. Dokonce by se dal druhý starý telefon používat jako ta kamera a spojit oba telefony wifi mezi sebou. Myslím, že by to dokázal telefon jako Samsung S4 (2013) s Androidem 4.2

Upravil/a: magorvkleci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

A obyčejný datový kabel nejde použít? Nebo třeba koupit za tímto účelem další wifi router či wifi extender, aby se dosah wifiny mohutně prodloužil? Není lepší jednoduché a laciné řešení, než nějaké BT či dokonce NFC (jak radí chatbot)? 😉 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek