Kelt

Jakou hodnotu má papír? Kolik asi ušetřím?

Snažím se využít každý papír, který má čistou jednu stranu. Může to být A4, ale i jiný formát, klidně stránka ze sešitu, dopis z úřadu, který je z druhé strany volný a podobně. Na papír si napíšu pár poznámek a pak ho vyhodím. Například 500 čistých listů A4 do tiskárny stojí cca 80 Kč, takže o nějakých obrovských úsporách se nedá mluvit. Dá se to nějak orientačně zjistit? Jak, podle čeho? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Měsíční úspora je možná jen v řádu korun, s tím bych si hlavu nelámal. Vše papírové, kromě panapru, používám opakovaně, pokud to jde. Nemusím do směsného odpadu tak často nosit plné pytle.

Další odpovědi
Kazatel

Tak určitě se ušetřit dá, při použití 500 listů platí přímá úměra, tebou zmiňovaných 80 Kč.

Ovšem pozor, když takový papír vyhodíš až poté, co si s ním vytřeš zadnici, úspora se ještě navýší a to už se vyplatí!

zvonisek

Šetříte stromy a to vás šlechtí.

Edison

Dyk jsi to zjistil. Co chceš víc?

nyjono

Mám to podobně jako ty.
Poznámky např. píšu na letáky potištěné pouze z jedné strany nebo na použité obálky. Ale přepočítávat úsporu na Kč mě až do teď nenapadlo. Jen mi to přijde jako zbytečné plýtvání.