rob1

Jakou cenu má tento PC?

Zdravím, chtěl bych se zeptat na cenu tohoto pc. Předem děkuji

  • Operating System

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

  • CPU

AMD A8–3850 Llano 32nm Technology
RAM
8,00GB DDR3 @ 933MHz

  • Motherboard

ASRock A75 Pro4 (CPUSocket)

  • Graphics

MON-SIS289 (1680×1050@60Hz)
3956MB ATI AMD Radeon HD 6550D (ASRock)

  • Storage

1397GB Seagate ST1500DM003–9YN16G ATA Device (SATA)

  • Optical Drives

HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device

  • Audio

AMD High Definition Audio Device

to george: takže hodnata 5 tisíc je nesmysl? Psali mi i na jiných stránkách, ze cena by mohla být 3–5 tisíc a to napsalo asi 5 lidí. Podle tebe cca 2000–3000,–. Když jsou ty komponenty seskladany do pc ase nezvýší to cenu?

Nejlepší odpověď
anonym

Porovnej si to s komponentami které lze za nízkou cenu pořídit dnes ..

Už jen procesor. Dnes můžeš mít třeba nový RYZEN 3 se zárukou za 1600Kč, a teď si to srovnej, RYZEN 3 má o mnoho vyšší výkon, přesněji řečeno téměř trojnásobný výkon (!!) , můžeš si za svůj procesor se třetinovým výkonem, který navíc ještě má větší spotřebu energie než ten dnešní 3× výkonější říci podobnou částku ? To by asi nebylo úplně fér.. takže maximálně odpovídající sumu 550 Kč –30% (30% se obvykle odečítá za skutečnost že jde o zboží po záruční lhůtě, pokud je ještě v záruce stačí ponížit o 15%)

DDR3 paměti cenu tak moc neztrácí, ty můžeš prodat tak za 750Kč (nové by stály asi 950)

Základní deska, zastaralá architektura, max 300Kč

Disk 1,4TB přibližně za 500–900 Kč, záleží na tom kolik má najeto a jaké případné chyby hlásí systém S.M.A.R.T.

DVD mechaniku … 150Kč možná, víc asi ne, záleží v jakém je stavu, zda vůbec ještě něco přečte a zda ji majitel občas vyčistil.

Ta grafická karta je opravdu dávná historie na dnešní hry nepoužitelná. Viz toto srovnání https://gpu.u­serbenchmark.com/Com­pare/AMD-Radeon-HD-6550D-vs-Nvidia-GTX-1060-3GB/m9223vs3646 kde porovnávám s dnes dostupnou grafikou 1060 3GB, která má (něčeho se drž) o 1400% vyšší výkon, jako bys těch svých radeonů měl 15 a všechny jely najednou a přitom měli dohromady stejnou spotřebu jako jeden ten radeon 🙂 to je opravdu velký rozdíl. Přitom ta 1060ka se dá koupit za cenu asi 5000Kč takže poměrově k tomu má ta tvoje hodnotu jen 330 Kč …

Audio 🙂 neřeš … to je neprodejná věc, dnes má každý přímo v základovce integrovanou zvukovku, cena je zaručeně nula,nic ať už se bavíme o jakékoliv zvukovce.

Další odpovědi
elkon

To si musíš jednotlivé součásti najít na webu a pak ceny sečíst. Vyjde ti zhruba cena celku.

jáára

Tak 5K.

anonym

licence windows by snad nějak prodejný být mohla ale dnes je to takové nejisté, jednak sám microsoft ty licence a upgrady rozdává často zdarma a komu se OS nechce kupovat si prostě nainstaluje třeba linux mint nebo ubuntu zadarmo, takže s prodejem licence w7 za víc než dvě tři svoky bych to taky moc neviděl. Obchody ty licence windows docela předražují ale tu hodnotu prostě nemají.