Jakou bych mohl sehnat brigádu, když mi je 14?

Rád bych měl na léto brigádu, nějaký rozvoz letáků nebo něco jiného, ale nevím jestli mě někam vezmou, když mi je 14.

Odpovědi
MadAnnie

Na brigádu můžeš bohužel až od 15. Ovšem mezi 15 – 18 rokem jsou ještě omezení, díky nimž nemůžeš pracovat „naplno“.

Pro tebe bude nejlepší se třeba doma domluvit, že budeš „více“ pomáhat rodičům a oni ti pak budou dávat více kapesného.

Nebo se poptat sousedů jestli nepotřebují s něčím pomoci. Pokud bydlíš na vesnice můžeš sekat trávník nebo pomáhat s prací kolem domu. Pokud bydlíš ve městě, můžeš pomáhat starším lidem tím, že jim budeš chodit nakupovat.

Stačí se poptat známých a uvidíš, že ti něco nabídnou.

Michal Kole

Bohužel legálně nijak.

Maximálně nějakou uměleckou činností, ale papírově to bude na rodiče.

ell222

Brigády jsou bohužel legální až od patnácti, ale můžeš se např. domluvit s nějakými známými na nějaké práci, jak už tu bylo řečeno nebo pokud tvůj táta pije pivo můžeš se s ním domluvit, že budeš vynášet flašky a výdělek si necháš. Nebudeš z toho mít zrovna balík, ale každá koruna dobrá. Můžeš si také najít nějaký kompars, za 1 den natáčení je cca. 500 kč.

anci

To neseženeš, kvůli zákonu , až od 15 , teď jsi podle zákona dítě a jako takové nemůžeš pracovat..... jedině nějak soukromě , pomoct babičce, dědovi, rodičům s něčím a domluvit se s nim že ti za to třeba něco dají ..... ale jinak máš zatím smůlu..

michale

Cus kamo,jedine mozne privydelek je roznaseni letaku..to je jediny co muzes delat kdyz te este neni 15, mimochodem penize se pohybujo kolem 800–1200 mesicne

Jakub Tlapal

Ve 14ti letech to mže být ještě docela problém. Já jsem synovi taky sháněl brigádu, a všechny brigády jsou až od 15ti let. Ale tak třeba budeš mít štěstí. Za zeptání rozhodně nic nedáš. Lidem se moc nechce pracovat a mladým už vůbec ne, tak to ti hraje do karet.