sowa

Jakou barvu použít na starou chalupu?

Chalupa má starou vápennou omítku, opravované části i cementovou omítku.Současné nátěrové hmoty jsou asi akrylové. Jaký druh barvy by byl vhodný ,aby se to neloupalo. Díky

Odpovědi
elkon

Jestli to má vypadat původně, tak vápno, třeba několikrát, aby to dobře krylo. Na starou chalupu bych nepoužil neprodyšnou barvu.

Michala11

Když bude zpevněný, dobře ošetřený podklad, tak se nebude loupat leda cos. Záleží jestli chcete dodržet místní tradice- poptejte se po sousedech… Starým chaloupkám sluší šmolka.

Krveproliti6

Modrozelenou.