Avatar uživatele
Kepler

Jaké znáte slavné, nebo alespoň významné osobnosti, které se narodily řekněme tak v okruhu 50 km od vašeho bydliště?

Jen tak namátkou kolem Valmezu:

  • Příbor: Sigmund Freud
  • Vsetín: Josef Sousedík (valašský Edison)
  • Zlín: Baťové
  • Frenštát pod Radhoštěm: Raška, Bartošová
  • Vsetín Jarmila Šuláková
  • Vizovice: Bolek Polívka
  • Kopřivnice: Emil Zátopek

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, DoTazatel, Hufnágl před 1439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kosmason

Co takhle příště položit přímou otázku – kde bydlíte?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Jen v Pelhřimově se narodilo spousta lidí, kteří se vepsali do historie. Namátkou: Simonetta Buonaccini
Emanuel Kodet
Míla Fürstová
Jan Kůrka
Bohuslav Laštovička
Angel Wicky
bratři Lipští
Jiří Lír

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Milan Nerad

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Např. Karel Absolon, kardinál Tomáš Špidlík, Otakar Kubín, Dan Nekonečný,
Ludvík Daněk, Rudolf Barák, Jiří z Kunštátu a Poděbrad, a mnoho dalších z Brna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nemusí to být ani tolik kilometrů. Stačí třeba pětikilometrový okruh. Karel Gott, Miroslav Horníček, Miroslav Zikmund, Jiří Trnka, Jindřich Plachta, Felix Le Breux, Jiří Suchý, František Křižík, Josef Skupa, Terezie Brzková, František Kovářík, Marie Rosůlková, Věra Ferbasová, Otomar Korbelář, Bedřich Karen, Rudolf Cortés a dalo by se pokračovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Tak teď jsi mne dostal, protože z hlavy prostě momentálně NEVÍM, kdo by mohl být takový zoufalec a smolař, že se narodil s Praze a zároveň to byla významná osobnost. Pochopitelně nejkrásnější, nejskvělejší a nejúžasnější JÁ a jinak bez nápovědy přinejmenším pro dnešek vymeteno! Ale venkoncem pro mě a v porovnání se mnou ti ostatní jsou nedůležití až k bezvýznamnosti, takže v poho. ;) :D

Ovšem nejsem vůbec překvapen, že Edisoni jsou z tvého okolí – nejspíš tam máte vy bestie hnízdo. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Gustav Frištenský

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nandi

Vladimír Remek-České Budějovice
Vojtěch Lanna-České Budějovice
Jan Žižka-Trocnov
Jan Hus-Husinec(56km)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

kosmason: kdyby mi šlo o tohle, tak se rovnou zeptám. O většině délepůsobících účastníků to stejně vím. Šlo hlavně o to, jak dobře účastníci znají svůj kraj a jeho historii.

před 1439 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek