Kepler

Jaké znáte slavné, nebo alespoň významné osobnosti, které se narodily řekněme tak v okruhu 50 km od vašeho bydliště?

Jen tak namátkou kolem Valmezu:

  • Příbor: Sigmund Freud
  • Vsetín: Josef Sousedík (valašský Edison)
  • Zlín: Baťové
  • Frenštát pod Radhoštěm: Raška, Bartošová
  • Vsetín Jarmila Šuláková
  • Vizovice: Bolek Polívka
  • Kopřivnice: Emil Zátopek

Nejlepší odpověď
kosmason

Co takhle příště položit přímou otázku – kde bydlíte?

Další odpovědi
Hufnágl

Jen v Pelhřimově se narodilo spousta lidí, kteří se vepsali do historie. Namátkou: Simonetta Buonaccini
Emanuel Kodet
Míla Fürstová
Jan Kůrka
Bohuslav Laštovička
Angel Wicky
bratři Lipští
Jiří Lír

anonym

Milan Nerad

dudu

Např. Karel Absolon, kardinál Tomáš Špidlík, Otakar Kubín, Dan Nekonečný,
Ludvík Daněk, Rudolf Barák, Jiří z Kunštátu a Poděbrad, a mnoho dalších z Brna.

elkon

Nemusí to být ani tolik kilometrů. Stačí třeba pětikilometrový okruh. Karel Gott, Miroslav Horníček, Miroslav Zikmund, Jiří Trnka, Jindřich Plachta, Felix Le Breux, Jiří Suchý, František Křižík, Josef Skupa, Terezie Brzková, František Kovářík, Marie Rosůlková, Věra Ferbasová, Otomar Korbelář, Bedřich Karen, Rudolf Cortés a dalo by se pokračovat.

aliendrone

Tak teď jsi mne dostal, protože z hlavy prostě momentálně NEVÍM, kdo by mohl být takový zoufalec a smolař, že se narodil s Praze a zároveň to byla významná osobnost. Pochopitelně nejkrásnější, nejskvělejší a nejúžasnější JÁ a jinak bez nápovědy přinejmenším pro dnešek vymeteno! Ale venkoncem pro mě a v porovnání se mnou ti ostatní jsou nedůležití až k bezvýznamnosti, takže v poho. ;) :D

Ovšem nejsem vůbec překvapen, že Edisoni jsou z tvého okolí – nejspíš tam máte vy bestie hnízdo. ;) :D :D

Kryšpín

Gustav Frištenský

Nandi

Vladimír Remek-České Budějovice
Vojtěch Lanna-České Budějovice
Jan Žižka-Trocnov
Jan Hus-Husinec(56km)

Kepler

kosmason: kdyby mi šlo o tohle, tak se rovnou zeptám. O většině délepůsobících účastníků to stejně vím. Šlo hlavně o to, jak dobře účastníci znají svůj kraj a jeho historii.