emko50254gg

Jaké zásadní rozdíly jsou mezi Dohodou AETR a zákonem 561?

Dobrý den,
jaké zásadní rozdíly jsou mezi Dohodou AETR a zákonem 561?
Prosím, zda by mohl odpovědět pouze ten, kdo má zkušenosti se silniční dopravou a ne lidi, co googlí na internetu.
Obecné věci znám, zajímá mě pouze souhrn zásadních rozdílů od člověka z praxe.
Děkuji.

Odpovědi
Emefej

Zásadní rozdíl je ten, že AETR se zabývá oblastí mimo EU, zákon 561/2006 je pro ČR a EU.

abrokdor

Emefej: omg škoda slov

Pepa25

Technická: 561 není zákon, ale evropské nařízení: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Na%C5%99%C3%AD­zen%C3%AD_Evrop­sk%C3%A9ho_par­lamentu_a_rady_(ES)_%C4%­8D._561/2006
V silniční dopravě nedělám, proto neodpovídám …