AlfonzSP

Jake vysoke budeme platit zalohy enegii v roce 2022 ?

Dosud jsme platili v RD 8.400kc mesicne zalohy na plyn (topeni, ohrev vody, voda). 1dospely dole (deda), 1dospely v prvnim patre a 5lete dite. Doplneni : predpokladam, ze setrit nebudeme, spotreba bude + – stejna.

Nejlepší odpověď
Drap

12 -14 tisic

Špatná anketa. Chybí jiná možnost. Nelze zevšeobecňovat. Každý bude platit jiné zálohy a to podle toho, kolik energie spotřebovává.

Další odpovědi
Rokio

14-16 tisic

!!!jiná odpověď!!!

Pěkně vysoké. Nebude to levné.

Smack

12 -14 tisic

paul1

12 -14 tisic

Těžko odhadnout, ale tak nějak by to mělo být. My máme také starý plynový kotel (mosoj) a před časem nás přesvědčoval soused, aby jsme se dali na kondenzační. Naštěstí jsme ho neposlechli. Technik, který chodí u nás ve vsi dělat údržbu a kontroly nám říkal, že u obyčejného kotle, jako máme my, stojí výměnník okolo 50 eur, u kondenzačního při výměně by jsme si připlatili i 4× více a efekt zlepšeného výkonu je pofiderní.

Čecho_slovák

12 -14 tisic

Vybral jsem tu nejnižší možnost, ale je mi divné, že platíš 8.400 Kč měsíčně, což to ročně dělá přes 100 000. Kč! A vy ostatní taky, platíte, nebo budete platit ročně takové peníze? Co na to důchodce Drap?

mosoj

Co máte pořád se zálohami. Vytápím plynem jednopodlažní domek + suterén bez garáže. Spotřebu plynu mám podle zimy ± 20 MWh ( pro neznalé ± 2000 m3) na to mně stačí záloha 2100 Kč měsíčně. Novou smlouvu od dubna 2022 (u Inogy) mám na ještě nižší sazbu, takže budu platit zálohy na plyn 1950 Kč. Nemám kondenzační kotel, podle pánů energetiků. Ještě jsem stačil koupit klasický od Viadrusu ( již také zkrachoval). Kupoval jsem před třemi léty a instalací „obyčejného“ kotle jsem ušetřil cca 50 000 při jeho výměně . Soused instaloval kondenzační kotel a má o hodně vyšší spotřebu. Ono totiž instalovat drahé kondenzační kotle do starých domků je naprostý nesmysl. Nezachrání to ani pouhé zateplení, které se ovšem na většinu starších domků nehodí.
Vodu ohřívám elektrickým boilerem a zálohy platím 1100 měsíčně. Od ledna 2022 budu platit 1250 Kč. Smlouvy jsem uzavíral na konci léta kdy se už zdražovalo a všechny na dobu určitou (2–3 roky). Jednání o odběru uskutečňuji sám přímo s dodavateli bez vyžírků šmejdů na netu. Samozřejmostí je umět si náklady sám spočítat a porovnat.