Avatar uživatele
michalds

Jaké vybrat sluchátka k PC?

Rozhoduji se mezi 2 sluchátky, které chci zakoupit. Potřebuji poradit, které budou lepší?
Asi zásadní rozdíl vidím v parametru citlivosti. Je lepší, aby hodnota citlivosti (udává se v dB/mW) byla vyšší, anebo nižší?
Děkuji za rady. Prosím, doporučte pouze mezi těmito 2 variantami:

https://www.al­za.cz/niceboy-hive-3-joy-d7433507.htm?o=2

https://www.al­za.cz/niceboy-oryx-x330-cubix-d7816621.htm?o=1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Já bych preferoval sluchátka z druhého odkazu, protože jsou připojena kabelem. A pro mě je důležité kde začíná nejnižší kmitočet, protože mám rád když jsou dobře slyšet basy. Muzika bez basů mě připadá plochá.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Víš, papír snese všechno a internet ještě víc. Podle udávaných parametrů se můžeš rozhodovat ORIENTAČNĚ. Měl bys zajít do prodejny se SVÝM zařízením a svojí testovací nahrávkou (ami) a VYZKOUŠET která ti zní lépe. A nezapomeň, že i takové „bezvýznamné“ maličkosti jako je „jak ti sedí“ (mysli na to, že je můžeš mít na hlavě i hodiny) se počítají.

Za mě jednoznačně 2 volba (Oryx), už jen kvůli rozměrům měniče (+1cm – čím větší, tím snadněji/lépe generují basy). Podpora 7.1 má smysl prakticky výhradně u PC, tam ji využiješ. Na nějaké přijímaní hovorů apod. fce se můžeš vykašlat, nejsi spojovatelka. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mesiáš

Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, hlasový asistent, NFC, přepínání skladeb, přijímání hovorů, frekvenční rozsah 20–20000 Hz, impedance 4 Ohm, měnič 40 mm, výdrž baterie až 30 h

Zdroj: https://www.al­za.cz/evolveo-supremesound-8eq-s-reproduktorem-2v1-stribrne-d6550021.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Citlivost sluchátek je vyjadřována ve dB/mW a udává hlasitost sluchátek při daném vstupu v miliwatech. Obecně platí, že čím vyšší hodnota citlivosti, tím jsou sluchátka hlasitější při stejném vstupu.

Pokud se rozhodujete mezi uvedenými sluchátky, z pohledu citlivosti zde není velký rozdíl. Nicméně, na výběr záleží celkově na vašich požadavcích a preferencích:

  1. Niceboy HIVE 3 Joy: Wireless sluchátka s kvalitním zvukem a dobrými hodnoceními. Tyto sluchátka nabízejí až 20 hodin přehrávání, což je dobrý čas pro bezdrátové sluchátka v této cenové kategorii. Navíc mají vestavěný mikrofon, takže můžete snadno přijímat hovory.
  2. Niceboy ORYX X330 Cubix: Tato sluchátka nabízejí vynikající kvalitu zvuku díky 40mm měničům, díky čemuž jsou skvělou volbou pro náročné posluchače. Mají také vestavěný mikrofon a větší výdrž baterie, až 25 hodin.

Váš výběr by tedy měl záviset na tom, co je pro vás důležitější. Pokud chcete sluchátka s větší výdrží baterie, Niceboy ORYX X330 Cubix by mohli být lepší volbou. Pokud naopak hledáte levnější variantu s dobrým zvukem, Niceboy HIVE 3 Joy by mohli být ideální. Pravděpodobně byste s oběma variantami byli spokojeni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
michalds

Mesiáš: Poslední věta mé otázky :„Prosím, doporučte pouze mezi těmito 2 variantami“

Avatar uživatele
michalds

Aliendrone: obě sluchátka teď nabízí za akční cenu řetězec Albert a tam není možné si je VYZKOUŠET

Avatar uživatele
aliendrone

michalds>>> Což je důvod, proč bych NEKOUPIL ani jedny. Tuto odpověď ovšem vylučuješ v dotaze. Chápu, že se tě to asi neuspokojí, jenže ZAMYSLI SE. Tvá otázka je ekvivalentem otázky:
„Máme jídlo A (z brambor, masa a zel. oblohy) a jídlo B (rýže, hovězí maso, jiná zel. obloha). Které jídlo chutná lépe?“ 😕

Jistě chápeš, že debilní dotaz = debilní odpověď, sorryjako, ale FAKTICKY lépe odpovědět nelze už jen proto, že neznám tvé preference a potřeby (proto jsem k zodpovězení použil své).

Avatar uživatele
michalds

OK, ale nemusíš hned urážet. toto není debilní dotaz. Jdi si urážet někam jinam.

Avatar uživatele
aliendrone

michalds>>> Nešlo mi o nějaké urážení, šlo o kritické hodnocení tvé otázky včetně MÉ odpovědi na ni. Potažmo zdůvodnění, PROČ jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl.

Jestli se tím cítíš uražen, co nadělám. Jediné co mohu říci na svoji obranu je fakt, že debilní otázky (nápady, činy, etc.) jsou v různé míře vlastní KAŽDÉMU člověku (MĚ nevyjímaje). Jestli mi nevěříš, shlédni TV zpravodajství.

Avatar uživatele
michalds

Já jsem neříkal, že se cítím uražen. Jen tě chci trochu umravnit, protože ostřejší slova – jestli je budeš používat třeba v práci, můžeš narazit. Snažím se ti pomoct.

Avatar uživatele
michalds

:)))

Nový příspěvek