Kepler

Jaké vlastnosti by měl měl mít dobrý politik?

Vzdělání: už jsme tady měli v čele státu truhláře Gottwalda i Ing. (rozuměj Ihly, nitě, gombíky) Vasila Biľaka, který měl v posudku: „na saka nepouštět!“, tak VŠ vzdělané grázly. Takže ve vzdělání to asi nebude. Co to tedy je podle vašeho úsudku?

Nejlepší odpověď
marci1

Dobrý politik by měl mít tyto vlastnosti: moudrost, odolnost, odvahu, takt, instinkt, empatii, pokoru…
Prostě prostou lidskou slušnost, smysl pro čest a morálku. A hlavní tři zásady: nelhat, nekrást a nenechat se uplatit. Jednoduše řečeno: být vzorem
pro občany. 🙂

Další odpovědi
Reganois

Hlavně názorově ukotven a konzistentní. Ví, co od něj má člověk čekat. Měl by hájit národní zájmy a být schopen jít proti většinovému proudu, je-li o svém mínění přesvedčen.

L.G.

Tak především musí umět komunikovat s masou, rázné a jednoduché sdělení podmínkou, titul VŠ ok, ale příliš ho nevyzdvihovat, vzhled a styl v oblékání (obal prodává), jazykově by měl být poměrně dobře vybaven, ideálně bez skandální minulosti, s politickou historií, a závěrem aby si uměl tak trochu ušpinit ruce 👍.

aliendrone

No, to se lehko zeptá, ale odpověď je přeci o tom, jak definuješ „dobrého politika“. Je to jako s počasím – pro jednoho může být SUPER, pro jiného to samé počasí může být KATASTROFA.

Kupříkladu takový Kalousek z pohledu doby setrvání ve vysoké politice je VYNIKAJÍCÍ politik, úspěšně si nahrabal přinejmenším stamiliony a to bez konsekvencí horších, než kecy. :)

annas

Těžko říct. Kdo je podle vás dobrý politik? Diplom je jen papír o ukončeném vzdělání, ale nesvědčí o schopnosti být ve funkci politika . Mělo by to být až dotyčný szíská zkušenosti.

1.Vycházím z toho, , že politik by měl začínat v místní politice a postupně se dostat nahoru.

2. Neměl by mít velký majetek, dodržovat morální zásady, smysl pro spravedlnosti, jistou toleranci k nápadům jiných apod.

3. Oceňuji tak dar řeči, tedy být pohotový, , umětt argumentovat, vyslovit i to špatné, zda jde či nejde leccos napravit.

4. Myslím si, že když se o něm bude mluvit po 20 či 30 letech, tedy jen v tom dobrém, a proto nebude nutné bourat třeba vybudovaný pomník.

Za chyby politiků by neměli platit jejich voliči, ale politici sami.
--

Jak napsal Jan Sobotka – Aforismy o tom, kdo myslí, že mu to myslí.

„Při odchodu z politky nespočívá politikův
problém v návratu k původnímu povolání,
ale v návratu k původním příjmům.“

paul1

Mravní zásady, které by měly platit pro všechny lidi, tedy i politiky, včetně prezidenta řekl před časem T.G.Masaryk: nebát se, nelhat a nekrást. Dobrý politik by neměl lid rozdělovat. To ale neznamená, že by neměl hovořit pravdu, která může být i nepříjemná. Tak se pozná státník. Nějak se rozhlížím na všechny strany, ale asi už špatně vidím, nebo co …

Ametyst

Měl by být „národní“ a nezapomenout, kdo ho zvolil. Neměl by se uzavřít ve své bublině a dozvídat se názory a nálady lidí jen podle toho, co řeknou a napíšou masmedia. Masmedia totiž neodrážejí názory a nálady lidí: špatní politici si totiž myslí, že ano.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.