Kryšpín

Jaké vlastnosti a schopnosti je zapotřebí v Parlamentu?

Proběhla tiskem zpráva, místopředseda parlamentu má potíže při učení a čtení.
Poněvadž je dysgrafik, dyslektik, dysortografik, s jakou pomůckou, neb technikou pracuje když na př. řídí parlament a navrhuje zákony pro blaho národa, aby to zvládl ? Je pravda, že má menší plat jenom okolo sto tisíc.

Nejlepší odpověď
Dochy

Hlavní je být schopen myslet a pak také být schopen nějaké domluvy. Pro to se tam dostat to bude chtít ostré lokty (nemusí být nutně záporná vlastnost). Poruchy učení myslím nejsou výraznou překážkou, poruchy čtení – podle mně budou vyžadovat vyšší osobní úsilí…

Další odpovědi
Drap

Musí mít věk a být zvolen. Nic jiného neni třeba. Nemusí umět ani číst, ani psát.Zákon kromě věku a zvolení žádnou podmínku neukládá.

ivzez

Poruchy učení se s věkem zlepšují. Ohled se na ně
bere až do maturity (do ± 19 let). Půjde-li dysgrafik na VŠ,
žádné ohledy už očekávat nemůže.

U nás může být člověk zvolen po dovršení 21 let.

Podle mne už žádné speciální pomůcky nepoužívá, snad kontrolu
pravopisu v některých programech. Navíc má na psaní asistentku…