majki636

Jaké vitamíny je vhodné užívat, abych byla odolnější a nebyla nemocná hned když kolem mě projde někdo s rýmou ?

Odpovědi
Hlada

Žádné!
Zdravý člověk nic takového nepotřebuje. O léčení nemoci by měl rozhodovat lékař.

nyjono

Užívání vitamínyů vhodných pro posílení imunity se liší v návaznosti věk, celkový zdravotní stav, životní styl atd.
Obecně ale je otřeba např. vit C, kterého např. kuřáci potřebují násobně víc než nekuřáci.
Také třeba multivitamín.
Zcla jistě ale by to měly být přírodní doplňky stravy.
V přepočtu účinných látek vychází lepší cena.

JežíšKristus

Vitamín C
Betaglukan
Vitamín D

Vše ideálně v přirozené stravě, pokud sáhnete po doplňcích stravy, tak raději kapky než tablety.

Ametyst

Nejdůležitější je strava a vitaminy a minerály z jidla. Doplňky stravy jsou jen doplňky. Základ je nejíst cokoliv kdykoliv, a vyhnout se sladkostem a hlavně bílému cukru. Imunita se zlepší velmi rychle, stejně jako se rychle zhorší po sladkém jídle.

IvkaH

Co zkusit cbd olej ? Ten je poměrně všestranný, takže by ti měl dát dohromady nejen imunitu. Kdo má kvalitní složení a hodnocení, tak je tento český výrobce https://www.ca­run.cz/cbd-oleje/konopny-olej-6-cbd-28

Vercule

Hlavně je potřeba brát vitamíny dlouhodobě, pak se dá očekávat nějaký účinek. Taky hodně záleží na formě a nejlepší je liposomální forma vitamínů, protože se z nich vstřebává do těla nejvíc. V tomto případě stačí i céčko https://www.nus­tore.cz/liposo­malni-vitamin-c-30-kapsli-nupreme/

Millisek

Užívám tuto kombinaci vitamínů https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-lipozomalni-vitamin-k2-d3-a-e-250-ml/ a spíš je teda důležité to, v jaké formě vitamíny jsou, protože konkrétně tady u těch liposomálních je to vstřebávání největší.