Ecata

Jaké romány vznikly v české literatuře do roku 1848?

Kromě Lindovy Záře nad pohanstvem a Sabinova Hrobníka by to měl být zřejmě Klicpera nebo okruh kolem Krameria. O jaké konkrétní romány jde?

Nejlepší odpověď
annas

Od Klicpery znám jen povídky.

K. H. Mácha se rozhodl napsat čtyřdílný román Kat, ale jeho části Vyšehrad, Valdek a Karlův zůstaly pouze v náčrtcích. Jediná dokončené dílo ze zamýšlené tetralogie z doby Václava IV. je Křivoklad (1834). Máchovou nejrozsáhlejší prací je román Cikáni.

Sice jsem vám už podruhé odpověděla, ale nějak nechápu, že nehledáte informace v učebnicích, z nichž byste měla čerpat i ke zkoušce.

Doplňuji:
celý název Karlův tejn… jediné …