mosoj

Jaké přijde další společenské zřízení ?

feudalismus – kapitalismus-socialismus ( prašť jako uhoď)- kapitalismus – a co dál ???
Doplňuji:
Říkejme tomu jak chceme, ale svět spěje k nemilosrdné světové vládě, kterou bude provádět hrstka 5 % nesmírně bohatých na 95 % chudých, dá se říci otroků. Tajná třetí světová válka již dávno probíhá.

  • pauperizace občanů, ničení středního stavu
  • útoky na intelekt mas bezduchou výchovou a brutalizující zábavou ubíjející ducha.
  • materiální intoxikace občanů jedy v potravinách a ničením struktur rolnictva.
  • vytvářením bezmocných resp. neschopných, jen na oko demokratických vlád.
  • celosvětová kontrola energie.
  • podpora populační exploze.

Jediný kdo se snaží vzdorovat je Čína. Vzpomeňte na proroctví Sibyly !!

Nejlepší odpověď
fcoop

Nový světový řád (též známé jako zkratka NWO, podle anglického New World Order) je konspirační teorie, která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a mediální organizace po celém světě a že primárním nástrojem, který používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví. Jedná se o teorii, která se stala populární po roce 1990[1] a která je spojena především s americkým prostředím a v Evropě není příliš rozšířena.
Teorie tvrdí, že skupina konspirátorů financovala a v některých případech i způsobila většinu velkých válek za posledních 200 let, a to zejména prováděním útoků pod falešnou vlajkou (aby získala na svou stranu veřejné mínění). Podle konspiračních teoretiků, tato skupina napomohla, třeba rozpoutání 1. a 2. světové války, války ve Vietnamu; stojí za útoky z 11. září 2001 (o této události pojednává Konspirační teorie o útocích z 11. září), či za bojem proti terorismu.
Také má rozhodující vliv na světovou ekonomiku a úmyslně způsobuje inflaci a krize. Podle této teorie se nalézají tajní agenti pracující pro Nový světový řád ve vysokých funkcích ve vládách a průmyslu. Také údajně manipulují s mainstreamovými masmédii, která mají mít za úkol vysílat hlavně neškodnou zábavu a udržovat lidi v nevědomosti. Za agenty nového světového řádu jsou považováni mezinárodní bankéři, zejména vlastníci soukromých bank zapojených do Federálního rezervního systému, Bank of England a jiných centrálních bank, a členové Rady pro zahraniční vztahy, Trilaterální komise a skupiny Bilderberg.[2] Nový světový řád také má mít pod kontrolou nadnárodní a globální organizace, jako jsou Evropská unie, Organizace spojených národů, Světová banka, Mezinárodní měnový fond a navrhovaná Severoamerická měnová unie.
Podle teorie, tato skupina konspirátorů, touží dosáhnou jedné světové měny a jediné světové vlády. Někteří konspirační teoretici tvrdí, že chtějí lidem implantovat RFID čipy a uskutečnit tak tzv. čipovou totalitu, nebo dokonce uměle redukovat lidskou populaci.
V rámci některých teorií se také uvádí, že do Nového světového řádu jsou zainteresovány i různá tajná společenství, např.: ilumináti, nebo svobodní zednáři.

(Net)

Upřímně – mě osobně jsou takové úvahy lhostejné.Nemám a nikdo nemá na vývoj společnosti žádný vliv,zdá se,že dynamika vývoje má svou vlastní logiku věcí.
Co mě zajímá víc – i když jsou to dost pochmurné úvahy – ta věčná (zdá se) spirála vzestupů,stagnace a pádů civilizací. Symptomy jsou stále stejné,pořád se opakují a lidé jsou stále nepoučitelní.
I staří Římané si mysleli,že TO tak už bude stále.
Má to jeden háček – tenkrát šlo „jenom“ o víceméně lokalizované civilizace,dnes je problém – jak se tak rádo – říká „globální“.

Další odpovědi
Andre5000

Vzhledem k absolutní neschopnosti našich pravicových stran a k jejich korupci, bude konkrétně u nás zase „něco“ jako socialismus.

Bedy

Zase další kapitalismus – kapitalismus se pořád reformuje – srovnejte si první kapitalismus (to se bavíme o 19. století) s dnešním. To je velký rozdíl.

anonym

Něco se časem určitě změní, ale na „osvícení“ lidstva bych ještě moc nesázela. Zatím mi to připadá spíš tak, že všichni jsou buď odevzdaní a nemají chuť něco řešit, nebo jenom „kecají o své nespokojenosti u piva“. V té naší milované republice jsme si nějak odvykli své problémy řešit. Je pohodlnější mít na koho svádět, proč se důchodcům přidává směšný peníz jako zlomková valorizace důchodů, než se ozvat a hledat natolik účinné prostředky, aby se místo trapných a nikam nevedoucích mimořádných a předčasných voleb začalo konečně rozumně pracovat a hlavně šetřit. Zhoršilo se kde co, hlavně mezilidské vztahy, vztah zaměstnavatel – zaměstnanec, vztah k majetku, respekt k majetku druhých atd. Výrazně posílil vztah k penězům, hrabivost, lichvářství, zlodějna-prostě jakákoliv forma neslušnosti a nepoctivosti.
Tohle vést do nekonečna nemůže. Až to ti, kterým to dnes nevadí, nebo těm, kteří svou nespokojenost vyjadřují pouze prostřednictvím „kolováků“ na netu, konečně dojde, tak se nejspíš dočkáme i nového společenského řádu (pokud to ovšem nebude zase něco podobného jako ten současný pseudokapitalismus, ve kterém si někteří „šikovní“ skutečně našli své hnojiště, v němž se spokojeně rochní bez ohledu na to, že své hmotné prostředky získali většinou z nepoctivých zdrojů), nebo spíš „neřádu“.
Nevím, mosoji, jak Ty, ale já nemám ani přehnané touhy, ani očekávání se nějakých změn dožít. Dobře už bylo.

zzzzz

Korupcionismus, ale ten už tu máme, že. Tak pak jedině opakovat historii a začít pěkně od defenestrace.

suaeda

Předpokládám, že by mohlo příjít vyšší stádium kapitalismu.
Lidi budou více sledováni ne z důvodu bezpečnosti jich samých, ale z důvodu lepší ovladatelnosti. Budou se interaktivně pomocí internetu, mobilu atd (vše bude sledováno) více hlídat jejich potřeby i nepotřeby, tak aby se jim neustále pomocí čím dál nasilnější reklamy nutily pořád nakupovat a utrácet nové zbytečnosti.
Ale také nemusí nastat nový typ kapitalismu. Pokud Evropu a Ameriku ovládnou pomocí početného potomstva Arabové a to se pravděpodobně může stát za cca 50 – 80 let tak může nastat nějaký odvar islamismu.
Doplňuji:
Nezamýšlel jsem co bude u nás v našem ministátečku. Ono to nemá smysl. Na našem malém hřišti už se během staletí vystřídalo a ještě asi vystřídá mnoho mocných okolních hráčů. A našemu domácímu družstvu většinou nic jiného nezbývá než přistoupit na stejnou hru silnějšího. A bohužel někdy se také najde trenér, který nejem mužstvo ale i obecenstvo prodá.

led

Vývoj spoločenského zriadenia je neustále v pohybe v akejsi špirálovitej sinusoide. Vláda ľudu – vláda jednotlivca – vláda zástupcov – centralizmus – globalizmus – x.izmus
V súčasnosti nejde tak ani o miestne „hašterenie“ o spoločenské zriadenie na úrovni štátu, ako o celoglobálne zjednotenie ekonomickopoli­tickospoločen­skej platformy pod centrálnou nadvládou. (Viď nedávne zásahy americkej politiky v Ázii). Tento „prieskum bojom“, či postupné „mediálne masírovanie“, prechod z platieb v hotovosti na (sledovaný) účet, digitalizácia organizácie a potrieb obyvateľstva, sa snaží (niekedy mám pocit, že je to Star Trek v praxi) pomalým, nenápadný spôsobom o takýto „digitálny centralizmus“. -Ja Robot-… („No.5“ ale stále žije…)
Na druhej strane, nielen z histórie, poznáme: ak sa kdesi lokálne nadmierne zväčší spoločenský tlak, zákonite dochádza k výbuchu a zmene politického zriadenia. Vláda ľudu? Vláda Jednotlivca? Vláda zástupcov? A opäť sa vlníme a točíme…

dudu

Z dlouhodobějšího hlediska přichází v úvahu dvě možnosti. Buď dojde cestou občanských válek nebo lokálních revolucí k přerozdělení majetku /podobně jako při pozemkových reformách/ nebo a to nedej Bože daší světové války, kterou nastartuje náboženská nesnášenlivost. Poté by další uspořádání asi nabylo podoby prvobytně-pospolné společnosti.

marci1

Těžko říct. Asi něco jako kapitalistická oligarchie.

arygnoc

dnes v podstate neexistuje nejaké „čisté“ zriadenie – socilaizmus pre ľudí, kapitalizmus pre fabrikantov a pod.

keď si to zoberiete, kapitalistická monarchia UK ponúka väčšie sociálne istoty ako ČSSR (socializmus).

typujem to na kapitalizmus s ľudskou tvárou, boháčom sú prachy už na nič, niet ich kde utratiť.
takže taký kapitalisticko-socializmo-globalizmus.

MK44

Jak z globálního tak z našeho národního hlediska je v této otázce značná bezprizornost. Bolševicko-stalinistické diktatury a jejich odnože jako maoismus totiž ideje spravedlivého, důstojného, humánního atd. společenského uspořádání natolik zkompromitovaly, že se neví kudy kam. To je velmi nebezpečné. Dokud existoval „východní“ blok, držely vlády „západních“ zemí záporné jevy vyplývající z klasického kapitalismu na uzdě. S pádem východního bloku značně upadá i strach vládnoucích vrstev „západních“ zemí ze sociálních nepokojů – bezprostřední vojenská hrozba z „východního“ bloku zanikla a znevýhodněné společenské vrstvy nemají, kde hledat „inspiraci“ – proč jim tedy nepřitáhnout uzdu, proč si nedovolit nějaký ten „podnikatelský“ risk či neodpovědnost a nerozevřít „sociální“ nůžky. Nedávná krize bankovního sektoru může být projevem takového posunu.
Příští sociální nepokoje tedy budou mít nejspíš značně „bezcílný“ či „beznadějný“ charakter, budou postrádat návrh, byť i utopický, jak dál. A o to mohou být nihilističtější.
Jinou, též optimistickou možností je, že společnost nabude značně militaristického charakteru. Jednak v důsledku narůstajícího terorismu a neustálé produkce stále ničivějších a dostupnějších zbraní. Detektory a osobní prohlídky budou nejen na letištích ale i na kdejaké zastávce MHD. Kamery už teď jsou na kdejakém kandelábru a je otázka času, kdy se kdo zmocní kontroly nad nimi (viz Orwel). Jednak v důsledku mezikontinetálních válek o zdroje. Za takových podmínek budou úvahy o „společenském zřízení“ kacířským porušováním discipliny a ohrožováním obranyschopnosti před nepřítelem.
Nebo dokážeme my lidé, tedy živočichové s genetickou výbavou, která se vyvinula za zcela jiných podmínek, než jaké dnes vytváříme, sami sebe zvládnout?

Reezo

No hlavně je to o lidech než o státním zřízení… Pokud budou mít češi v psychologii pomáhat ostatním a mít aspon trochu cti, aby nepodváděli a nekradli, tak je klidně možná demokracie. Ale jaký má význam demokracie, když vláda sama nejde příkladem a jen vysílá neustálej signál lidem, že právě politika je nejlepší pro to, se zajistit do konce života. Demokracie je u nás skoro mrtvá. Dokud se lidi nepřestanou navzájem šidit a manipulovat, nemá smysl vytvářet vládu a demokracii.

zjentek

máš tady chybu mosoju, v globalizované společnosti tomu od nepaměti vládnou a vládnout budou 2%, ne 5%. Obsah 2% je vždy přiměřený tomu, jak se rozšiřuje globalizovaná spol. Jak to dopadne je lehce odvoditelné z toho, že ekologie jde s ekonomikou ruku v ruce. Ruku v ruce!! Věřit v budoucí světa ráj je tudíž od dnes žijících lidí stejně potrefené, pokrytecké a požitkářské jako dnešní klasický globalizovaný model rodiny a víra ve šťastné rodinné soužití v tomto pekle. Proto je na čase začít u sebe tím, že si změníme focus na ten optimismus ..ti optimističtí dobráci potřebují ke svému životu hlavně klid, víru, že jednou bude všechno kráásné ..WTF- co asi takové ovce budou měnit? V tom máš odpověď- není žádná vláda, jsem jenom já, nebo ty, nebo já nevím- třeba marci1, nebo jiný slaďoučký optimista, nebo kdokoli, ale ne vláda, ta by byla v dupě hned poté, co by si tuto formuli každá ovce řekla: „jsem jenom já a musím s něčím začít!“ Jenom se proboha vyhni optimismu, až se začneš hejbat ..měj se a hodně štěstí s inteligencí, vítám v klubu realita.

anonym

Mosoji, je to další z Tvých velmi vydařených otázek. No a pokud jde o odpovědi, tak jsem si skutečně početla. Velmi zajímavé názory. A potom ať někdo určí nejlepší odpověď – dobré jsou všechny.

mosoj

Se všemi nesouhlasím ale bod jim dám. Kladně hodnotím alespoň zájem o věc !

zjentek

bod sice nikomu nedám, ale projevil jsem z tepla pohodlného křesla a s klobáskou a lahváčem v ruce- zájem o věc! ..a protože jsem nechtěl nikoho urazit, vzal jsem to na sebe jako diplomat ,)

anonym

Ještě k té Sibyle – mluvila o žluté rase a tu už tu máme z dob socialismu. Nezapomínej na pilné a pracovité Vietnamce.