Jaké/které používáte klávesové zkratky?

Odpovědi
autacek

Ctrl+F4, Ctrl+Alt+Del, Alt+64 a pak tak nějak podvědomě dle potřeby.

Kepler

Moc je nepoužívám, jenom tam, kde to jinak nejde. Tedy Ctrl+Alt+Del, Alt+64 (@).

quentos

Kromě uvedených ještě Alt+Shift (přepínač jazyků), Alt+132 a Alt+147 (české uvozovky), Ctrl+C (nebo +X) a Ctrl+V (kopírovat/vyjmout + vložit), občas Alt+F4 pro zavření okna. Asi jsem nevyjmenoval všechny, jen co jsem si tak vzpomněl – ty, které používám nejvíc…

Arne1

ctrl+C, ctrl+A, ctrl+V, ctrl+X
ctrl+alt+del
AltGr+2 (tj @ – nevím, proč bych si měl pamatovat 64 když tam je namalovanej)

anonym

každá aplikace přináší zkratky vlastní, občas využiji 3D modelovací program Blender kvůli návrhu předmětů k amatérskému 3D tisku a tam vypadá tahák s nejčasteji používanými (zdaleka ne všemi) klávesovými zkratkami nějak takto https://www.gi­udansky.com/i­mages/articoli/2016/11/b­lender-infographic-1280-SM.png 🙂 pro zajímavost.

Kepler

Arne: každá klávesnice znak @ nemá, jednotlivé typy klávesnic se mírně liší, týká se to i více znaků.

Kepler

Já třeba nemám ani to AltGr.