Avatar uživatele
Dena443

Jaké postihy můžou hrozit za porušení karantény?

Bavím se i na téma „že to bylo nevědomky, neúmyslně“. Porušení karantény neznamená vždy úmyslně.

Zajímalo by mě, jaké druhy trestu můžou hrozit a nebo zda je tam možnost i domluvou, že se to třeba smete ze stolu, jak se lidově říká. Jsem však nohama na zemi, takže jsem realista a radši beru v potaz to horší:-( .. já jsem si to plně neuvědomila, že to porušuju. Karanténu jsem pochopila jako nikam nechodit, ale někdy na nesmírně důležité věci do krámu s ochranou, se na rychlovku snad může.. jenže omyl, nemůže. Jsem už ponaučená.

Zajímavá 0 před 1207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Ty jsi šla nevědomky nakoupit?
Ha ha ha
Jaké postihy můžeš čekat ti už bylo zodpovězeno v předchozím dotazu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Ta argumentace o (ne)úmyslu je poněkud dětinská.
Máte internet, stejně, jako my. Každý případ se řeší individuálně
a výsledky mohou být odlišné.
Většinou je to pokuta nebo trest:
https://www.czechin­vest.org/cz/Ho­mepage/Novinky/Bre­zen-2020/Za-poruseni-karanteny-hrozi-pokuta-nebo-trestni-postih
Zde tříletý trest:
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/656522/za-poruseni-karanteny-trilety-trest-zena-s-koronavirem-jela-taxikem-a-sla-do-obchodu.html
I když jste realista, vždy počítejte s „lehčí variantou“. „Plánujte si menší zlo“. :)
Většinou jde o peněžité tresty.
Soustřeďte svou energii hlavně na své zdraví ;)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Můžeš taky od nejbližšího okolí nafasovat pár přesdržťek, když se to proflákne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Může to jít rovnou do trestného práva. Může se jednat o trestný čin a za ten hrozí i vězení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dena443

Tak jsem se vlastně nic nedozvěděla. Klasické negativní komentáře a nebo komentáře neodpovídající otázce. Takže vlastně budu spolíhat sama na sebe, jak to dopadne. No, ale děkuji za názory.

před 1207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nemůžete se divit, že když „nevědomky, neúmyslně“ ohrozíte zdraví jiných lidí
(karanténa není „pro srandu králíkům“) nesklidíte žádnou pochvalu…

před 1207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Přece jste nečekala pochvalu nebo pochopení pro Váš prohřešek.
Nemůžete spoléhat s výsledkem na sebe, ale na ty, kteří Váš čin budou posuzovat.
Osobně nikoho neznám, kdo byl za takový trestný čin souzen, ani nikoho,, kdo by ho spáchal. Stejně, jako Vy mohu čerpat informace na internetu. V případě potřeby u právníka.
Snad jste alespoň měla respirátor a rukavice.

před 1207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek