(O_o)

Jaké plánované velkolepé nacistické stavby nebyly v ČR a celkově v Evropě realizovány z důvodu prohry války?

Zdravím, Němci měli vždy vše dost promyšlené, existovaly nějaké zajímavé monumentální stavební projekty, které nebyly dokončeny? Zaujalo mě toto téma, když se dnes řeší například propojení řek Dunaj-Odra-Labe a zda to již oni nenakresli do map.

Odpovědi
Kelt

Pokud to chceš vidět, najeď si na google a napiš Albert Speer stavby

paul1

Z plánovaných dálnic byla uskutečněna jen část

aliendrone

Mno, oni s ohledem na zákaz novostaveb (včetně plánování), které vstoupilo v platnost 7,května1941a to až „do definitívního vítězství Říše“ toho zase tak moc nenaplánovali. Protože se příliš nezajímám o dějiny Valmezu apod. děr po granátu (beztak tam žijí jen krajně podezřelá a prapodivná individua), tak je mi cosi známo pouze o německých plánech na přestavbu té naší uprděné stověžaté.

Víš, že např. projekt severojižní magistrály v podstatě kopíruje německý projekt „severojižní transverzály“ a to včetně mostu přes nuselské údolí? Myšlenka mostu samotného nebyla nová (jakkoliv pozdější bolševický projekt byl o dost skromnější), novátorské na tom bylo, že se počítalo i s tubusem pro U-Bahn. ;) :D

Pepa25

Němci prosazovali především stavbu dálnice Víděň – Breslau (viz odkaz). Plány stavbu kanálu Odra – Dunaj měli také (bez labské větve) viz https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Donau-Oder-Kanal – postavili se pouze cca 3 km ve Vídni a začala se plánovat odbočka z Hlivického kanálu (postavena až v 60. letech jako slepá větev k chemičce v Koźle).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Exteritori%C3%A1ln%C­3%AD_d%C3%A1lni­ce_V%C3%ADde%C5%88%E2%­80%93Vratislav

Arne1

Například v západní části dnešního Polska budovali impozantní soustavu bunkrů, podzemní spojovací chodba, kde dokonce jezdily vláčky, měla přes 11 km od severu na jih. Stihli vybudovat jen malou část, několik bunkrů je nyní zprístupněno.

bauerlukin

Mělo být vystavěno celé nové hlavní město, mělo se jmenovat Germánie