Beer4Real

Jaké nejvyšší rozlišení měla kdy fotka pořízená fotoaparátem?

Existuje nějaký rekord a případně čím to bylo nafoceno
Doplňuji:
myslel jsem jedna samotná fotka pořízená jakýmkoliv foťákem co to dokáže.
ale i ty složené co se tu objebvily jsou fakt parádní :)

Nejlepší odpověď
Hykam

Panorama města složené ze 12 tisíc samostatných snímků má celkové rozlišení 272 312 102 6­08 bodů, tedy více než 272 gigapixelů (miliard obrazových bodů).

http://tech.ih­ned.cz/vesmir/c1-55779260-podivejte-se-na-nejvetsi-fotografii-zemekoule-poridila-ji-ruska-druzice

Další odpovědi
anonym

Skoro bych řekl že nejvyšší rozlišení mají vesmírné teleskopy.

anonym

Nejspíš se ptáš na jeden pořízený snímek. Tak v tomto případě zatím vedou foťáky Hasselblad H4D-60 se svými 60-ti megapixely. Samozřejmě mám na mysli foťák, který je normálním uživatelům dostupný.

Mc Merkurion

a tuhle si viděl http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/187473-nejvetsi-panoramaticka-fotka-na-svete-zobrazuje-krasy-prahy-kolem-dokola.html