tony2412

Jaké nejvýhodnější spoření založit pro děti?

Jde mi o spoření pro vnučky, podmínka je aby jim peníze byly k dispozici až v 18ti letech, nebo i spíš později zdali to jde určit, a nikdo jiný by přístup k penězům neměl.

Odpovědi
janekr

Opravdu věříš tomu, že ti někdo nabídne službu v které prodělá a zisk vyinkasují tvé vnučky?

Alesh

Jako finanční produkty jsou sice populární, nicméně v podstatě na prd. Nějaké zúročení na nich sice je, ale vesměs to sežere inflace a spíš no toho člověk naleje víc peněz než jaká je potom reálná hodnota. Asi nejvíc by se nabízelo stavební spoření.
Já bych ale spíš jako dědek udělal asi jinou věc, já bych jim odkázal nemovitosti, prostě bych se poradil s právníkem a za života to na ně přepsal a sobě bych udělal věcné břemeno, až umřu bude to jejich, do tý doby je to moje. Samozřejmě to záleží na situaci v rodině, prostě buďto chci vlastní děti vyšachovat nebo jsou s tím ztotožněny, jinak by to mohlo nadělat zlou krev, to je jasný.

Pepa25

Opravdu trváte na výběru až 18? V tom případě penzijní připojištění – po dosažení dospělosti lze část vybrat. Nebo životní pojištění do 18 let.
Ekonomicky nejvýhodnější je ale pro děti spořit na stavebním spoření – to má 6leté cykly, po kterých lze vybrat.

elkon

Aby to mělo smysl, tak penzijní spoření, pro začátek nějaké symbolické částky, až dosáhnou dospělosti tak si už budou platit samy a případný zaměstnavatel jim též může přispívat. Nějaký peníz je i ze státního příspěvku. Při odchodu do důchodu tam pak budou mít značnou sumu.

Radyn

Stavební spoření: je to idealní základ pro pozdější získání hypotéky.

Dochy

Radyn: úvěru ze stavebního spoření… 😉