Avatar uživatele
broula

Jaké musím mít povolení k přestěhování urny?

Přestěhovali jsme se do jiného města. Chtěl bych přemístit urnu s popelem své matky na hřbitov v novém místě, kde máme pronajaté hrobové místo. Ústní svolení bratra a ostatních blízkých příbuzných k tomu mám. Potřebuji k tomu ještě nějaké úřední povolení? A jaké a od koho?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2347 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Nepotřebuješ k tomu vůbec nic.
Urnu s popelem si můžeš převézt kam chceš.
A nemusíš mít ani nové místo. Já mám maminku u sebe doma.

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud máš zajištěné místo na novém hřbitově, nepotřebuješ nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nevím, ale znám více lidí, kteří měli a mají urnu i doma. Asi žádné povolení není nutno. Jinak ani vyjmutí urny ani její uložení nikdo nekontroluje. Já takto přemisťoval zpopelněné rodiče a ukládal bez problémů
Zkus se podívat do novelizovaného předpisu 193/2017 Sb., který Ti dávám do odkazu.
http://www.sa­git.cz/info/sb17193

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

K uložení urny na hřibov, musíte oznámit správci hřibova, čí to je urna, kdo je tam zpopelněn. Když to neohlásíte porušíte zákon. Ještě jsem ale nečetl, že by za to byl někdo pokutován. Obec musí mít přehled, kdo tam je uložen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Je třeba podat žádost v stávající obci o zrušení hrobového místa. Přece se z něj platí poplatky, takže aby vás vyňali z evidence.

Před rokem jsem stěhovala urny a ohlásila zrušení hrobového místa na našem městském úřadu.

Někde to vyžadují písemně.
Rrušení hrobu
„Rušení hrobového místa podléhá nutnosti ohlásit svůj záměr obecnímu úřadu pomocí Žádosti o zrušení hrobového místa, kterou podává nájemce hrobu nebo jeho dědic, případně osoba, která prokáže příbuzenský vztah k původnímu nájemci. Po schválení žádosti OÚ je žadatel povinen vyklidit hrobové místo a předat ho určenému pracovníkovi OÚ Opatovice nad Labem, tzn. odstranit hrobové zařízení (náhrobky apod.) včetně uren, nebo jej přenechat dalšímu nájemci dle Žádosti o zrušení hrobového místa dohodou.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Nic ve zlym,ale neni lepsi rozprasit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Jen lehce doplním odpověď annas. Neni třeba žádat OU, ale správce hřbitova. Pravdou je že většinu hřbitovů spravují OU jednotlivých obcí. Nemusí to však tak být nutně vždy.

před 2347 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek