JRuzicka97

Jaké možnosti práce může mít člověk, který mluví plynule několika jazyky?

Jsem rodilý mluvčí češtiny a angličtiny (můj otec je čech a matka američanka). Mluvím také plynule španělsky.
Jazyky jsou krom toho mým koníčkem, chci se teď začít učit další jazyk a rád bych v tom našel nějaké zaměstnání.
Jaké možnosti práce mám, pokud byste je měli jmenovat spíše od těch s vyšším platem?

Odpovědi
elkon

Každopádně máš větší možnosti výdělku v zahraničí. A třeba i v oblasti IT, pokud tě to zajímá. To jsou pak závratné sumy, o kterých se nám zde ani nezdá. I když v této oblasti jsou i u nás zajímavé platy.

hapiky

Jedna z dobrých možností je soudní překladatel, tlumočník ať už u nás, nebo v zahraničí.

nyjono

Kolik Kč pro tebe znamená vyšší plat?

Lukas N.

Angličtinu umí dneska každý kdo nedělá u pásu ve fabrice.

Španělština už je v našich končinách zajímavější. Občas to potřebují firmy, co obchodují se španělsky mluvícími zeměmi (IT support, zahraniční obchod…).
Ale počítej s prací ve větším městě (Praha, krajská města).

Každopádně si myslím že je lepší umět i něco k tomu. Čistě překladatel/učitel cizího jazyka není podle mě až tak zajímavá práce. A hlavně to není jen o znalosti jazyka, ale i reálií, gramatiky atd.

jáára

Pokud bys měl živnost, mohl bys nám překládat do španělštiny. Anglicky umí v podstatě každý. Ještě by se mi hodila italština a francouzština.