Avatar uživatele
paul1

Jaké metody používáte proti slimákům a plzákům?

Už je tady zase jejich sezona, začínají se ukazovat, zatím malí, ale ti rychle vrostou a dělají značné škody. Zkoušeli jsme všelico,
dřevěný popel, skořápky, lógr z kávy, bílé granule, teď modré granule. Zavrhnuli jsme sůl, tím by se snižovala úrodnost půdy.
Nezkoušel jsem kachny – indické běžce. Měl je známý, ale očekávané velké výsledky se nedostavily. Musel udělat nějaké zábrany, aby kachny nešly do zeleniny a na květy. Běžci moc slimáků neposbírali, slimáci jsou aktivní v noci a to běžci spí. Tak jim je musel sbírat 🙂. Minulý rok jsem slimáky sbíral lopatkou do plastové lahve od mléka. To je ale dost pracné. Teď budeme zkoušet modré granule, doufáme, že pomohou.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Ametyst, Filip84 před 12 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Taky jsme už vyzkoušeli snad všechno, Jako nejúčinnější způsob se mi zdá, že je táno si přivstat a sbírat. Každý den opakovat. Pravda je, že druhý den už to nebaví, ale jejich počet se rapidně snižuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

  1. Kachny žerou slimáky. Slimák je svině nevídaná, hovno z toho uvaříš, fakt to není chutný zvíře, ale kachnám chutná! 😅 Největší žrout slimáků je běžec indický, což je varianta kachny domácí.
  2. Slimáci neumí chlastat! Je namrdáš: oni chcípnou! 😎 Slimáci chlastaj pívo: uděláš jim past, zapustíš jim do země plastový kelímek (tak, aby kousek čouhal nad terrain, jinak by ti do toho padal drobný hmyz), a na večír jim do nich rozleješ pívo, tak do 1/3. Jim to pívo voní, oni do toho vlezou, namrdaj se a alkohol je zmorduje. Nebo se namrdaj a usnou v tom, a se utopí – prašť jako uhoď! 😅
  3. Kup jim „tasemnici“. Taký dárek jim koupíš, „na vánoce“ 😂. Jmenuje se to phasmarhabditis hermaphrodita, je to druh hlístice, co do nich vleze nosem, naklade v nich vejce a zevnitř je zmorduje! 😎 A je to naprosto a komplexně eko a BIO způsob likvidace slimáka!
  4. Kup jim professionální „deratisační staničky“. Koupíš do toho i roztok. Nebo jim do toho nalij to pívo.
  5. Dej jim nažrat! Kup jim granule: oni je sežerou, bude jim chutnat, a pak je zmordujou! 😎
  6. Postav kolem záhonů „elektrický ohradník“ proti slimákům. To je jednoduché: natáhneš kolem záhonů měděný drát. Když přes něj slimák poleze, měď vytvoří s tím jejich slizem galvanický článek, slimák dostane ránu. Nezmorduje ho to, ale nepřeleze to! 😅
  7. Pěstuj, pro slimáky, nechutný rostliny. Slimáci neradi česnek, řebříček nebo levanduli.
  8. Nezapomeň, že „Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí! Zorej zahrádku, nasaď trávu, postav chlívek, chovej prasata a prasatům slimáci nevadí! 😜😂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Indick%C3%BD_b%C4­%9B%C5%BEec
https://www.hubeni-skudcu.cz/blog/ne­maslug/
https://www.po­tapnicek.cz/past-na-slimaky/
https://www.po­tapnicek.cz/gra­nule-na-slimaky/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Osvědčený přípravek Desimo Duo. Nasype se kolem záhonu v úzké cestičce a ráno stačí ty potvory sesbírat. Důležité je, že už se další neobjeví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Existuje několik osvědčených metod, jak se zbavit slimáků a plzáků:

  • Pivo: Jde o velmi populární způsob, který je sice pracný, ale účinný. Slimáci jsou přitahováni pachem piva. Stačí, když do země zakopete nějakou misku tak, aby byla její okraj v úrovni země a nalijete do ní pivo. Slimáci takovou nástrahu neodolají, vlezou do nádoby a utopí se.
  • Sůl: I když nechcete používat sůl na zahradě, můžete ji nasypat bezprostředně na slimáky. Vysuší je a tím je usmrtí. Ale buďte opatrní, sůl může být škodlivá pro některé rostliny.
  • Zahrádkářské vápno: Slimáci a šneci nesnášejí vápno. Můžete ho nasypat kolem rostlin, které chcete ochránit.
  • Zvláštní nástrahy: V zahrádkářstvích můžete koupit různé nástrahy, které slimáky zabijí nebo je odstraší.
  • Ruční sběr: I když je to náročné, je to nejspolehlivější způsob, jak se slimáků zbavit. Nejlépe funguje večer nebo po dešti.
  • Obojživelníci: Pokud máte ve své zahradě rybník nebo bazén, můžete do něj vypustit žáby nebo ropuchy. Tyto obojživelníky si slimáky pochutnávají.
  • Draví brouci: Někteří brouci jsou přirození nepřátelé slimáků. Pokud se vám podaří do zahrady přilákat nějaké dravé brouky, budou vám ochotně pomáhat se slimáky.
  • Kuři: Některá plemena kuřat jsou velmi účinná v likvidaci slimáků. Pokud máte na zahradě kurník, můžete si pořídit několik slimákomilných kuřat a nechat je na zahradě volně pobíhat.
  • Přírodní pesticidy: Existují i přírodní pesticidy, které působí specificky proti slimákům a plzákům.

Je třeba ale vzít v úvahu, že slimáci jsou součástí přírody a jejího ekosystému a v určité míře jsou pro zahradu užiteční. Pokud jich ale máte příliš mnoho a působí vám škody, je na místě proti nim zasáhnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

paul: Já jsem bábě „diversanty“, tj. americkýho brouka a slimáky, sbíral v gumových rukavicích, do vědra, jehož horní okraj jsem – pro jistotu – potřel technickou vaselinou, aby ty svině – náhodou – neutekly. Až jsem měl dosbíráno, zalil jsem vědro vařící vodou. Vědro vychladlo, vylil jsem to na hnůj / do kompostu a druhý den znovu! 😅 Ale mne to vcelku baví sbírat „diversanty“ … 😉

Nový příspěvek