mosoj

Jaké máte zkušenosti s inetem od O2 na pevné lince ?

Je tady někdo kdo je připojen na internet od O2 přes pevnou linku (ADSL, VDSL). Zajímá mně jak jste spokojeni s odesíláním dokumentů , emailů a fotek. Je všeobecně známo že upload Na pevné lince je velmi pomalý.
Doplňuji:
Já jsem stávajícího poskytovatele WiFi dostal vyrozumnění že končí a basta. Pravdou ovšem je, že zajistil ( pokud budu chtít) O2 za sníženou cenu 400 Kč / měsíc + modem zadarmo. Teď nevím jestli to je s DPH . Budu se muset mrknout, dnes je možné vše.

Nejlepší odpověď
annas

Mám internet přes pevnou linkou. Jiného poskytovatele jsem neměla, takže zkušenosti jiné nemá. ale je pravda, že mám Win 8.1 a že na rozdíl od XP je všechno mnohem rychlejší.

Výsledek testu:
Datum a čas: 25.11.2014 12:58
Výsledek testu (rychlost)
Download: 22 161,74 kbit/s (2 770,22 kB/s)
(na 1 vláknu): 18 532,31 kbit/s (o 16% horší)
Upload: 2 066,81 kbit/s (258,35 kB/s)
Web odezva: 31ms41.6ms100ms
Informace o průběhu testu
Server: Praha – Sitel (1Gbps) – CZ
Upload: velikost: 1 575kB, čas:6.10s
--

Další odpovědi
anonym

I já mám připojení přes pevnou a nestěžuji si. Platím i 300 minutami zdarma 524 Kč s DPH.

gecco

Zkušenost mám (z jedné firmy, o kterou příležitostně ´pečuju´) – připojení chodí bez problému cca 20/2, s minimálním kolísáním během dne.
Ale – kvalita připojení je kriticky závislá na vzdálenosti od ústředny (a ´dost´ závislá na celkovém nakupovaném ´balíku´ služeb – tedy omezeních ne/nastavených O2).

Takže – pokud o připojení uvažujete, nechte si předem sdělit přibližné parametry.

gecco

Annas → cca 20/2 je ´normální´, ale máte dost vysokou „odezvu webu“ – nevíte, proti jakému serveru je to testováno? – a, případně, jak jse odo tohoto serveru (cca) fyzicky daleko?

annas

Přiznávám, že neumím odpovědět na vaši otázku !proti jakému serveru je to testování".

Otevřela jsem stránku, naskočil poskytovala ADSL 02, zadala okres a obec. Byly na výběr „2 Prahy“, zkoušela jsem obě a výsledek je stejný.

gecco

Aha, jasně, testování pomocí webu – takže ta „odezva“ vlastně až tak vysoká není.
😉
Děkuju.